banner2

banner1

banner22

Köprünün eğimi düşürülüyor

Akyazı'ya bağlı Vakıf Mahallesi'nden Kuzey Marmara Otoyolu'na geçiş için yapılan köprünün eğimi düşüyor. Eğimin düşürülmesi için köprü çalışmalar sırasında 60 gün kapalı kalacak.

Akyazı 16.03.2021, 14:09 Editör: Gizem Demirsoy
Köprünün eğimi düşürülüyor
banner48

Akyazı'ya bağlı Vakıf Mahallesi'nden Kuzey Marmara Otoyolu'na geçiş için yapılan dik ve dar köprü büyük tepki toplamıştı. İlk olarak Akyazı Haber'in gündeme getirdiği dik köprüde ilk kış sınavını veren sürücüler zor anlar yaşamış. Karda birçok araç köprüyü çıkamazken ulaşımda aksamalar yaşanmıştı. Dik köprü çiftçilerin de kabusu haline gelmişti. Köprü açıldıktan bir ay sonra pancar yüklü traktör, köprüde devrilmişti.    

KÖPRÜNÜN DEĞİMİ DÜŞÜRÜLECEK

Akyazı Belediyesi çıkan haberler sonrası köprünün eğiminin düşürülmesi için Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüşmüştü. Görüşmeler neticesinde daha önce yüzde 7,5 olan eğimin yüzde 4,5’e düşürülmesi kararı alındı.  Kararın ardından köprüde çalışmalar başlatıldı. Köprünün 60 gün süreyle ulaşıma kapalı kalacağı belirtilirken ulaşım alternatif yol olarak köprünün hemen girişinde bulunan Eskibedil Mahallesi yolundan sağlanacak. Sürücüler, bu yol üzerinden Kızılcıkorman Mahallesi'ne ve D-100 karayoluna çıkabilecekler.

Yorumlar (0)