banner2

banner1

banner22

Kök hücre bağışıyla umut oldu

Akyazı ilçesi Taşburun Mahallesinde yaşayan Erdoğan Demirci iki yıl önce bağışladığı Kök hücre ile bir hastaya umut oldu.

Akyazı 15.07.2020, 11:36 Editör: Ebru Bulut
banner48

HABER/ NURİ KURU

KÖK HÜCRE BAĞIŞIYLA HASTAYA UMUT OLDU

Akyazı ilçesi Taşburun Mahallesinde yaşayan 30 yaşındaki Erdoğan Demirci isimli vatandaş iki yıl önce kök hücre bağışı yaptı. Bağışla bir hastaya umut olan Demirci özel bir kliniğe giderek umut olduğu hasta için işlem yaptırdı.

“KÖK HÜCRE VERMEKTEN KORKMAYIN”

İki yıl önce Kızılay'a kan bağışı sırasında kök hücre bağışı da yaptığını ve basit bir işlem olduğunu belirten Erdoğan Demirci; "Çok şükür bir hastaya kanım uyum sağladı. Özel bir klinikte sağlık kontrolünden geçtikten sonra kök hücre işlemi yaptırdım. Kök hücre işlemi bazı haberlere göre yok ameliyat yok şöyle Özel bir klinikte Özel doktorlarla Sağlık Bakanlığı çalışanları Kızılay ekipleriyle çok güzel bir işlem oldu. İnşallah bir hastaya umut olmuşumdur, inşallah bir hastanın canını kurtarmışımdır. Herkese tavsiye ediyorum. Kök hücre bilindiği gibi çok zor bir işlem değildir. İnşallah herkes bir hastaya umut olur bir birimize can katarız biz bize yeteriz.” dedi.

Yorumlar (0)