banner2

banner1

banner22

Kayıp kadınları offroad yapanlar buldu

Akyazı İlçesinde bulunan Acelle Yaylası’nda kaybolan 2 kadın, cipleriyle yaylaya offroad yapmaya çıkan vatandaşlar tarafından bulundu.

Akyazı 07.09.2020, 12:17 Editör: Ebru Bulut
Kayıp kadınları offroad yapanlar buldu
banner48

HABER/Nuri KURU

ORMANLIK ALANDA KAYBOLDULAR

Kocaeli’nden Sakarya’ya gelen ve doğa gezintisi için Taraklı İlçesindeki Karagöl Yaylasına çıkan 2 kadın, birlikte geldikleri gruptan ayrılınca ormanlık alanda kayboldu. Arkadaşları kendilerinden ayrılan ve bir daha haber alamadıkları 2 kadınla ilgili olarak Jandarmaya ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye Jandarma ve AFAD ekibi sevk edilirken kayıp 2 kadının bulunması için Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de Acelle Yaylasına çıkarak arama başlattı.

KAYIP KADINLARI OFFROAD YAPANLAR BULDU

Bu sırada arkadaşlarıyla birlikte cipleriyle offroad yapmak için Akyazı’dan Acelle Yaylasına çıkan Erol Sarı, jandarma ekiplerini görünce durumu merak edip ne olduğunu sordu. Kayıp 2 kadının arandığını öğrenen Sarı, offroad yaptıkları arazilerde arama yaparken kayıp 2 kadını buldu. Yaklaşık 7 saat boyunca ormanda kalan ve yorgun düşen 2 kadını alan vatandaşlar, Eşref Arslan’a ait yayla evine giderek kadınlara yemek ve su verdi. Durumu Jandarmaya bildiren ve kadınları ekiplere teslim eden Erol Sarı, “Gece Acelle Yaylasına gezmeye gittik arkadaşlarla.  Burada jandarmaya rastladık. İki kadının kaybolduğunu öğrendik. 'Yardım olsun' diye aramaya katıldık. Ayrı yerlerde arama yaparken kadınları bulduk. Kendilerine yemek verdik. Taraklı jandarma Acelle'ye gelip teslim aldı" dedi.

Yorumlar (0)