banner2

banner1

banner22

Karantina devam ediyor

Karantinadaki Akyazı’nın Vakıf Mahallesi'nin merakla beklediği test sonuçları belli oldu. Süper taşıyıcı teyzenin eşinin testi negatif çıkarken 7 akrabasının testi pozitif çıktı.

Akyazı 13.05.2020, 10:04 Editör: Ebru Bulut
Karantina devam ediyor
banner48

7 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF

Akyazı İlçesi Vakıf Mahallesinde yaşayan ve pozitif belirtiler göstermesine rağmen taziyeye ve iftar davetine katılan Hüsniye A.’a rahatsızlanarak gittiği Akyazı Devlet Hastanesinde yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Yapılan filyasyon çalışmasında aynı mahallede yaşayan 56 kişiyle teması olduğu belirlenince karantinaya alınmışlardı. Karantinada ki 56 kişiye yapılan testler sonuçlandı. Hüsniye A.’nın 7 akrabasının covid-19 tespit edildi. Öte yandan filyasyon çalışmasının devam ettiği öğrenilirken Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri mahallede devriye atarak karantina sürecini kontrol ediyor.

‘BİZDE KORKUYORUZ’

Aynı mahallede yaşayan Halit Bedir, “Biz bu şeyden korkmuyoruz pek, bizde sorun yok zaten. O arkadaşların evleri ileride, onlarda çok korkmuyorlar bu hastalıktan. Hiç sorun yok” ifadelerini kullanırken yeğeni Hasan Bedir ise, “Mahallemizde oldu bu olay, evlerimiz yakın değil zaten ama bizde korkuyoruz. Mahallemizde çıktı elbette çekiniyoruz bundan ama bununla ilgili önlemlerin alınması gerekiyor. Hala maskesiz geziyorlar, maske takmıyorlar” dedi.

‘ZATEN TEDİRGİNDİK…’

Vakıf Mahallesinde torunlarını dışarı çıkaran teyze, “Ben torunlarımı çıkarttım bugün, çok sıkıldılar evde diye. Mahallemizde böyle bir şey olması tabi ki bizi korkuttu. Zaten tedirgindik, daha da tedirgin olduk. Cumhurbaşkanına ya da Bakana bir mektup yazmak istiyorum ben, koydukları kurallara uymayanları hastanelere almasınlar. O kadar sağlıkçılar bizim için çabalıyorlar, yazık o insanlara da böyle olmaz” dedi. Öte yandan Vakıf Mahallesi’nde 14 evin karantinaya alınmasının sorumlusu olarak gösterilen Hüsniye A.’nın süper taşıyıcı olarak değerlendirilemeyeceğini kalabalık ortamlarda bulunmasından dolayı çok sayıda insana temaslı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettiler

NE OLMUŞTU?

Akyazı’nın Vakıf Mahallesi’nde Hüsniye A. isimli kadın fenalaşınca Akyazı Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Koronavirüs belirtileri gösteren kadına test yapılmış ve test sonucunun ise pozitif olduğu belirlenmişti. Kadın tedavi altına alınırken filyasyon ekipleri ise temas ettiği kişileri tespit etti. 56 kişiye temas ettiği düşünülürken, bu kişiler karantina altına alındı. 14 gün boyunca karantinada tutulacak olan kişilere test yapılmıştı.

7 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Dün, Vakıf Mahallesi’nde 56 kişiye ekipler tarafından yapılan ve merak edilen testlerin sonuçları çıktı. Süper taşıyıcı teyzenin eşinin testi negatif çıkarken, temas ettiği 56 kişiden 7 akrabasının koronavirüs testi pozitif çıktı. 56 kişinin 14 günlük karantina süresinin devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar (0)