banner2

banner1

banner22

Karaismailoğlu Akyazı’daki şantiye alanını inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu inşaatının Akyazı kısmında bulunan şantiye alanını ziyaret etti.

Akyazı 18.09.2020, 16:39
banner48

KUZEY MARMARA OTOYOLUNUN 5’İNCİ KESİMİNİ TAMAMLAYACAĞIZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve proje incelemesi için sabah saatlerinde gittiği Bolu’dan İstanbul’a dönüşü sırasında Kuzey Marmara Otoyolu inşaatının Sakarya’nın Akyazı İlçesinde bulunan şantiyesini ziyaret etti. Aralık ayında açılışının yapılması planlanan yol hakkında burada bilgi alan Bakan Karaismailoğlu, “Kuzey Marmara Otoyolu Akyazı şantiyesindeyiz şuanda. 18 yıldır Türkiye’mizin, ülkemizin; karada, havada, denizde, raylı sistemlerde ve uzayda yapmış olduğu müthiş gelişmelerden bir tanesi olan projemiz için yarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Yine ülkemiz karayolu için yarın önemli günlerden bir tanesi. Biliyorsunuz çok kısa zaman önce Ankara-Niğde otoyolunu Türkiye’nin en uzun otoyolunu ve bin 230 kilometrelik Edirne’den Şanlıurfa’ya uluslararası otoyol aksının önemli bir kesimini tamamlamıştık. Yarın da 400 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolunun 5’inci kesimini tamamlayıp, vatandaşlarımızın, milletimizin hizmetine sunacağız” dedi.

TRAFİK SIKINTISI TAMAMEN ORTADAN KALKACAK

Ulaştırma ve Altyapı projelerinin devam edeceğini belirten Bakan Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve altyapı projeleri hiç durmadan 18 yıldır devam ediyor. Yine hep üzerine çok değerli projeler katarak devam ediyoruz. Tüm ülkemize yayılmış 3 bin civarındaki şantiyemizde vatandaşımızın yaşam kalitesi ve standartlarını yükseltmek için büyük bir özverili ile çalışan bir ulaştırma, altyapı ailesi var. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha büyük projeler ile vatandaşımızın hayatına katkıda bulunacağız. Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı’dan başlıyor, Yassıören-Odayeri-Yeni Havalimanı-Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve yine Mahmutköy’den başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü arası ve yine Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Gebze-İzmit’e kadar devam edecek bir aks. Gebze’den 5’inci kesim başlıyor ve yarın açacağımız kesim ile birlikte inşallah İzmit Otoyolundaki trafik sıkıntısı tamamen ortadan kalkacak, tamamen alternatif bir yol meydana gelmiş oluyor” dedi.

DÜNYANIN İLK EN BÜYÜK PROJELERİNDEN BİR TANESİ

Kuzey Marmara Otoyolunun dünyanın en geniş ve en uzun otoyol tüneline sahip olduğunu açıklayan Bakan Karaismailoğlu, “Bulunduğumuz Kuzey Marmara Otoyolu dünyanın ilk en büyük projelerinden bir tanesi. Burada 4 şerit açıklığıyla dünyanın en geniş ve en uzun otoyol tünellerinden bir tanesi. Yarın açacağımız 5’inci kesimde de tünellerin en uzunu var 4 bin 150 metre çift tüp tünel. Yine 4 şeritle birlikte dünyanın en geniş tünellerinden bir tanesi. Kuzey Marmara Otoyolu, İzmir-İstanbul otoyolu, Osman Gazi Köprüsü, Malkara-Çanakkale Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü ile Marmara Bölgesi’ni adeta bir altın kolye gibi işliyoruz. Yarında bunların bir tanesini inşallah tamamlamış olacağız. Ülkemizin her bir noktasını altın gibi işliyoruz, vatandaşımızı birbiri ile dünya ile buluşturuyoruz. Ulaştırma altyapı projeleri gittiği yerlere hareket getiriyor, canlılık getiriyor. Üretim, istihdamı artırıyor, artı değerler kazandırıyor. İnşallah bu yarın açacağımız kesimde hem zamandan, yakıttan, hem de karbon emisyonunun azaltılmasından çok önemli katkılar olacak milletimize, ülkemize” dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şantiye alanında yaptığı açıklama sonrasında araca binerek inşaatı devam eden yol üzerinden Kocaeli’ye doğru yola çıktı.

Yorumlar (0)