banner2

banner1

banner22

Kan bağışına yoğun ilgi

Akyazı Kızılay Şubesi ve Taşburun Mahallesi Gençlik ve Doğa spor kulübü derneği tarafından organize edilen Geleneksel Kızılay Kan bağışı ve Kök Hücre Kampanyası iftar sonrası kan bağışı gönüllüleriyle buluştu. Ramazan ve pandemi dolayısıyla azalan kan stoklarına gönüllüler yoğun ilgi gösterdi.

Akyazı 01.05.2021, 12:22 Editör: Aysima Kortak
Kan bağışına yoğun ilgi
banner48

Akyazı Kızılay Şubesi ve Taşburun Mahallesi Gençlik ve Doğa spor kulübü derneği tarafından organize edilen Geleneksel Kızılay Kan bağışı ve Kök Hücre Kampanyası bu yıl 30 Nisan Cuma günü iftardan sonra saat 20.30 ile 01.00 arası Taşburun Mahallesi Merkezde kan bağışı programı gerçekleştirildi.

KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Kan ver Hayat Kurtar Kampanyasına Taşburun Mahalle halkı Taşburun Gençleri ve Çevre Mahallelerden gelen Kızılay gönüllüleri, ramazan ve pandemi dolayısıyla azalan kan stoklarına yoğun ilgi gösterdi.

KIZILAY AİLESİ OLARAK ÇOK MUTLUYUZ

Akyazı Kızılay Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu, “Bizler Kızılay ailesi olarak çok mutluyuz. Göreve geldiğimiz günden bugüne bizleri yalnız bırakmayan ve çalışmalarımıza destek olan birçok gönül dostlarımız var. Mahalle ve köylerimizde bire bir çalışmalarımız var ve devam ediyor. Özellikle Taşburun Gençleri Yaptıkları Örnek Davranışları ile Her Zaman Sakarya ve Akyazı’nın Takdirini toplamışlardır Taşburun Gençlik ve Doğa Kulübü Derneğine ve etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum iyi ki varsınız” dedi.

ELİMİZDEN GELENİN EN GÜZELİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Akyazı Taşburun Gençlik ve Doğa spor kulübü derneği Başkan Yavuz Alp Akman'ın yaptığı açıklamada “Taşburun Gençliği olarak her zaman bir hedefimiz var. COVID-19 (2019-nCoV) pandemi nedeniyle artan kan ihtiyacını az da olsa tamamlaya bilmek için el ele verdik Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılay için elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Taşburun ’da Gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyasında 100 Ünite Kan ve 25 Kök Hücre Başı gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)