banner2

banner1

banner22

Kaçak yapılar mühürlendi

Akyazı ilçesinde bulunan Acelle Yaylası'nda yasak olduğu için çitlerin yıkıldığı bölgeye yapılan 3 beton bina, vatandaşların tepkisine yol açmıştı. Haberimiz üzerine harekete geçen Sakarya Valiliği kaçak yapıları yapan kişiler hakkında işlem başlatırken yapılar mühürlendi. Valilikten yapılan açıklamada; “Bu tür yapılaşmalara kesinlikle müsaade edilmeyecektir” denildi.

Akyazı 07.07.2020, 17:41 Editör: Ebru Bulut
Kaçak yapılar mühürlendi
banner48

NE OLMUŞTU?

Akyazı Kaymakamlığı daha önce yaptığı duyurularda, yaylalarda beton girişi ile beton yapı yapılmasına yasak getirmişti. Ardından yayla, mera ve kışlalarda izinsiz yapılan ev, ahır ve çit çekmenin yasaklandığını duyurmuş ve daha sonrasında ise jandarma desteğiyle birlikte evler ile çimenlik alanların etrafındaki çitler belediyeden tahsis edilen iş makineleri tarafından yıkılmıştı. Dün Acelle Yaylası'na gezinti için çıkan bir vatandaş ise alana betonarme yapıların dikildiğini görerek, duruma dikkat çekmek için çektiği fotoğrafları sosyal medyasında paylaşmıştı.

KAÇAK YAPILAR MÜHÜRLENDİ

Sakarya Valiliği, Haberimiz ardından harekete geçerek olay ile ilgili soruşturma başlattı. Vali Çetin Oktay Kaldırım, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne haberlerin incelenmesi ve ilgili yapının mühürlenmesi için talimat verdi. Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada ise, kaçak yapıların Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünce mühürlendiği ve kaçak yapıları diken şahıslar hakkında gerekli yasal işlemlerinin başlatıldığı, bu tür kaçak yapılaşmalara müsaade edilmeyeceği belirtildi.

Yorumlar (0)