banner2

banner1

banner22

Hastanede test yapılmadı iddiası

Akyazı Devlet Hastanesine giderek annesinin koronavirüs teşhisiyle eve gönderildiğini ve kendisinin de test yaptırmak istediğini söyleyen şahsa ‘Elimizde yazı var, herkese test yapmıyoruz’ cevabıyla geri gönderildi. Yaşadıklarını İl Sağlık Müdürlüğüne bildiren aileye test yapıldı 3 kişi pozitif çıktı…

Akyazı 16.03.2021, 16:18 Editör: Ebru Bulut
Hastanede test yapılmadı iddiası
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

AKRABALARI VE ÇOCUKLARIDA HASTALANDI

Akyazı İlçesinde yaşayan ve rahatsızlanarak hastaneye giden bir kadına yapılan kan testinde enfeksiyona rastlanınca; evinde izole olması söylenerek ilaçlarıyla eve gönderildi. Kadının aile büyükleri ve akrabalarıyla yaşadığı bahçede 2 kişi daha rahatsızlanınca 112 aranarak evlere filyasyon ekibi istendi. İddialara göre; filyasyon ekibi kadına koronavirüs teşhisi konmadığı gerekçesiyle evin olduğu alana gelmedi. Hastalık kadının 2 çocuğuna da bulaşınca; çocuklarından biri Akyazı Devlet Hastanesine giderek burada durumu anlatıp koronavirüs testi yapılmasını istedi.

TEST YAPILMADI

Hastanede durumu dinleyen görevliler, kadının çocuğuna; ‘Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğünden yazı var, herkese test yapmıyoruz artık. İlk test uygun çıkarsa koronavirüs testi yapıyoruz’ cevabı vererek kan örneği alarak çocuğu evine yolladı. Durumdan şüphelenerek İl Sağlık Müdürlüğünü arayan ve yetkililere durumu bildiren aileyi dinleyen İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, yanlış anlaşılma olabileceğini düşünerek aileye koronavirüs testi yapılması için evlerin olduğu bahçeye filyasyon ekibi yönlendirdi. Öte yandan kadının Akyazı ve Adapazarı İlçesinde yaşayan 2 çocuğu ile temaslı olması nedeniyle hastaneye çağırılarak test yapıldı.

3 KİŞİ POZİTİF ÇIKTI!

Test yapılmayarak evine gönderilen kadın ve 2 çocuğunun koronavirüs testleri pozitif çıkarken ailelerin yaşadığı evler karantinaya alındı. Öte yandan aynı bahçe içerisinde yaşayan akrabaların olduğu binalarda yaşayanlara da koronavirüs testi yapıldığı ve bu alanında geçici olarak izole edildiği öğrenildi.

Yorumlar (0)