banner2

banner1

banner22

Engelli kedi silahla vurularak öldürüldü

Akyazı İlçesinde yaşayan Meltem Çağlayan Sevim, 1 bacağından engelli olan 6 buçuk yaşındaki kedisi Sütlaç’ı silahla vurarak öldüren kişinin bulunmasını için suç duyurusunda bulundu. Sevim, “Bu hayvanında bir can taşıdığını anlayarak cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Akyazı 23.07.2020, 14:19 Editör: Ebru Bulut
banner48

BAHÇEDE OYNARKEN SİLAHLA VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Akyazı İlçesine bağlı Alaağaç Mahallesinde yaşayan Mesut Sevim ve Meltem Çağlayan Sevim isimli çift, 3 aylıkken buldukları ve 1 bacağını felç yüzünden kullanamayan kedileri Sütlaç’ı evlerinin bahçesinde oynarken silahla vurarak öldüren kişinin bulunması için suç duyurusunda bulundu. 2014 yılından beri baktıkları kedilerinin katilinin cezalandırılmasını isteyen Meltem Çağlayan Sevim, “Sütlaç’ı 2014 yılının Mayıs ayında yaklaşık üç aylık bir bebekken bulduk. Ön sol bacağı felçliydi. Defalarca veteriner kliniklerine götürdük, yapılacak bir şey olmadığı bacağını kestiler 6 buçuk yıldır bakıyordum yavruları olmuştu biri bizimle bir gece saat 4 civarı bir el silah sesi duyduk. Çok yakından geldi. Ürktüğümüz için dışarı çıkmadık. Sabah kedimi göremedim, bahçede arka tarafa dolandığımda Sütlaç’ın ölüsünü gördüm. Sol tarafından silahla vurulmuştu. Ben hem Sütlaç’ımın hakkını aramak hem de sokakta hayvanlara eziyet eden insanlara tepki göstermek istiyorum. Bu insanlara karşı artık sesimizi çıkarmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Hayvan hakları kanunun çıkması istiyorum bunlarında bir can taşıdığı düşünerek cezalandırılması istiyorum” ifadelerini kullandı.

“BU KİŞİNİN BULUNMASINI İSTİYORUZ”

Yaşanan bu olaya bir türlü anlam veremediklerini belirten Avukat Mesut Sevim, “İstanbul’dan yeşile olan sevgimiz ve özlemimiz nedeniyle Meltem’le beraber Akyazı’ya taşındık. Burada hayvanlarımızla birlikte yaşıyoruz. Kimseye zararı olmayan, bize 3 buçuk aylıkken gelen 3 bacaklı kedimizi kim niye gece yarısı öldürür? Neden tabancayla vurur hiç anlamış değiliz. Hızlı, atlayıp zıplayan bir hayvan değil, kimseyi rahatsız etmiyor. Bunu neden yaptılar bilmiyoruz. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre; bu tarz insanlar önce hayvanlar üzerinde çeşitli eziyetler yapıyor daha sonra ise bunu insanlara uyguluyor. Bu yüzden bu kişinin bulunmasını istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)