banner2

banner1

banner22

'Düzenli 3-4 bardak süt içilmeli'

Düzenli ve yeterli süt tüketen gelişim çağındaki çocukların büyümelerinin hızlandığını dile getiren Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, çocukların ve ergenlik dönemindeki gençlerin her gün düzenli olarak 3-4 bardak süt içmesi gerektiğini dile getirdi.

Akyazı 29.05.2018, 12:26
'Düzenli 3-4 bardak süt içilmeli'
banner48

ÇOCUKLARA EĞİTİM VERDİ

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, Akyazı Cumhuriyet Anaokulunda öğrenci ve öğretmenlere yönelik Dünya Süt Günü etkinlikleri düzenlendi. Etkinliğe, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, Ebe Aylin Kapan konuşmacı olarak katıldı. Dr. Gülşah Yılmaz, sütün sağlığımıza yararları konulu çocuklara eğitim verdi.

ALIŞKANLIK KAZANDIRILMALI

Ebe Aylin Kapan, şapkaların altına gizlenmiş olan süt ürünlerini çocuklara bilmecelerle sorular sorup, sütten neler yapıldığı hakkında çocukları bilgilendirdi. Dünya Süt Günü etkinlikleriyle ilgili bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, sağlıklı nesiller için sütün önemine vurgu yaparak “Anneler çocuklarına sütü sevdirerek, süt içme alışkanlığı kazandırmalı.

SÜT TÜKETİMİ ARTTIRILMALI

Özellikle anaokullarımızda minik öğrencilere süt içme alışkanlığının kazandırılması için çalışmalar yapılıyor. Gelişme çağındaki çocukların yeterli miktarda süt içmesi halinde büyümeleri de hızlanıyor. Sağlıklı bir yaşam sürmek için her gün düzenli olarak ve yeterli miktarda süt içilmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Türkiye Beslenme Rehberi’nde de çocukların ve ergenlik dönemindeki gençlerin her gün düzenli olarak 3-4 bardak süt içmesi gerektiği vurgulanıyor. Süt tüketimini artırmak için Dünya Süt Gününde bizde çeşitli etkinliklerle farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.  

Yorumlar (0)