banner2

banner1

banner22

Duruşmada savunma yapması bekleniyor

Akyazı'da 4 yıl önce 5 kişinin yaşamını yitirdiği yüzme havuzu faciasının davasında Belediye Başkanı Bilal Soykan ve 4 zabıta memuruna yargılama izni çıktı.

Akyazı 21.03.2021, 23:35 Editör: Aysima Kortak
Duruşmada savunma yapması bekleniyor
banner48

Akyazı Kuzuluk Mahallesi'nde 23 Haziran 2017 tarihinde Kadir Kaya ve babası Mehmet Kaya'nın sahibi olduğu yüzme havuzunda elektrik akımına kapılan Davut Mert Kaliç, Gökay Yıldırım Geç, Nurullah Önlütürk, Kadir Kaya ve Mehmet Kaya yaşamlarını yitirmişti.

1 NİSAN’A ERTELENMİŞTİ

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada havuzun elektrik tesisat işini yapan K.D. yargılanıyordu. Son duruşmada mahkeme heyeti, Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığınca eski Kuzuluk Belediyesi ve Akyazı Belediyesi ile SEDAŞ hakkında yürütülen soruşturmanın sonucunun beklenilmesi için duruşmayı 1 Nisan 2021 tarihine ertelemişti.

BAŞKAN SOYKAN’IN SAVUNMA YAPMASI BEKLENİYOR

Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın havuz faciasıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada eski Kuzuluk Belediyesi Başkanı Bilal Soykan ve 4 zabıta personelinin yargılanmasına izin çıkmamış.   Yapılan itirazlar üzerine Bölge İdare Mahkemesi Başkan Soykan ve zabıta görevlileri hakkında yargı yolunu açtı. Başkan Soykan ve zabıta görevlilerinin 1 Nisan'daki duruşmada savunma yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)