banner2

banner1

banner22

Diyanet'ten istismar açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, Akyazı’da bir çocuğun istismarının söz konusu olduğu olayla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir” denildi

Akyazı 03.09.2020, 16:32 Editör: Aysima Kortak
Diyanet'ten istismar açıklaması
banner48

Akyazı ilçesinde bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen şüphelinin tutuklanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yayımlandı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı. 

“VAHİM OLAYI YAKINDAN TAKİP ETMEKTEYİZ”
“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

“HERKESİ SORUMLULUK ALMAYA DAVET EDİYORUZ”
Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz; Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir. İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (0)