banner2

banner1

banner22

Çocukların eğlenecek alanı yok

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta içinde belirli saatlerde sokağa çıkabilen çocuklar, dışarıda vakit geçirebilecekleri bir alan bulamıyor.

Akyazı 01.03.2021, 12:18 Editör: Ebru Bulut
Çocukların eğlenecek alanı yok
banner48

Özel Haber//Serenay Yaşar

Akyazı’da evde kalmaktan sıkılan ve bir an olsun nefes almak için aileleriyle dışarıya çıkan çocuklar, kırık dökük yetersiz oyuncağın olduğu parklarla karşı karşıya kalıyor. İlçede için yeterli sosyal alan olmadığı için çocuklar dışarıda istedikleri gibi vakit geçiremiyor.

ÇOCUKLAR İÇİN OLAN ALANLARI BÜYÜKLER İŞGAL EDİYOR

Çocuklar için pek gidilecek yer olmadığını olanlarında halinin çok kötü olduğunu söyleyen anneler “Akyazı’da eksik olan başlıca şeyler var aslında. Bunların da başında oyun parkları geliyor. Çocuklar için yeterli oyun alanı yok, olanlarda hırpalanmış bakımları yapılamış durumda. Çocuklar için olan alanları çocuklardan çok büyükler işgal ediyor. Çocukların kendileri için bir alanı maalesef yok” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Aileler, belediyenin ayda bir çocuklar için aktiviteler düzenlemesini, parklarına bakım yapılıp Büyükşehirdeki gibi oyun parklarının yapılmasını, AVM yapılmasını talep etti.

Yorumlar (0)