banner2

banner1

banner22

Büyük tepki topladı

İhtiyaç sahibi öğrencilere her yıl olduğu gibi bu yıl da kırtasiye yardımında bulunan Akyazı Belediyesi, yardımda bulunduğu öğrencilerin fotoğraflarını açıkça paylaşarak ifşa etti. Yardım alan öğrencilerin fotoğraflarının paylaşılması ise büyük tepki topladı.

Akyazı 21.10.2020, 18:02 Editör: Aysima Kortak
Büyük tepki topladı
banner48

Akyazı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulların açılmasıyla ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulundu. Anaokulu, İlk, orta ve lise öğrencilerine kırtasiye yardımı yapıldı. Yapılan yardımla ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarını noksansız bir şekilde sürdürmesi amaçlanırken yıllardır devam eden kırtasiye yardımları bu yıl skandala dönüştü.

TEK TEK FOTOĞRAF ÇEKTİREREK BASINA SERVİS ETTİ

Geçmiş yıllarda yardım açıklamasında fotoğraflar, ihtiyaç sahibi öğrencilerin deşifre olmaması için paketler veya yüzler görünmeyen arka profilden çekilerek paylaşıyordu. Geçen yıllarda yardım yapılan öğrencilerin deşifre olmaması için hassas davranılırken bu yıl Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan bir ilk yaparak yardımda bulunulan öğrencilerle tek tek fotoğraf çektirdi ve basına servis etti.

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Yardım alan öğrencilerin fotoğraflarının paylaşılması büyük tepki topladı. Kırtasiye yardımından yararlanmak isteyenlerin okullarından alacakları öğrenci belgesi ve kimlik fotokopisi ile Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

Yorumlar (3)
Necdet 2 ay önce
siz niye ifşa ediyorsunuz peki sizin yaptığınız ne
D.Ç. 2 ay önce
Yaptıkları 3 5 kuruşluk destekle pr çalışması mı amaçlanmış yani belediye kafasını anlamış değilim
B.B. 2 ay önce
Necdet İfşa derken Haberlisin ekibinin yaptığı ifşalık bir durum göremiyorum. Siz hangi açıdan bakıyordunuz konuya?