banner2

banner1

banner22

Borçlar karşılığında SGK’ya devredildi

Eski Kuzuluk Belediye binası olan ve Akyazı Belediyesi Ek Hizmet Binası olarak kullanılan bina, belediyenin borçlarına karşılık SGK'ya devredildi.

Akyazı 08.04.2021, 14:12 Editör: Aysima Kortak
Borçlar karşılığında SGK’ya devredildi
banner48

Akyazı Belediye Başkan Bilal Soykan'ın borçsuz belediye amacıyla Akyazı Belediyesi'ne ait taşınmazları borçlara karşılık mahsuplaşma karşılığı çeşitli kurumlara devretmeye devam ediyor.

SGK’YA DEVREDİLDİ

Ocak ayı meclis toplantısında Belediyenin Sosyal Güvelik Kurumu'na olan Sosyal Sigorta Primi (4a-4c Prim Borçları), İdari Para Cezası ve bunların gecikme cezası, gecikme zammı, masraf ve diğer ferileri ile ilgili (İşsizlik Sigortası Primi hariç) borçlarına karşılık SGK Başkanlığınca yapılan 4 adet taşınmaza ait değerleme tutarları karşılığında mahsuplaşmanın yapılması için Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmişti. Bu kapsamda Eski Kuzuluk Belediye binası olan ve Akyazı Belediyesi ek Hizmet binası olarak kullanılan bina SGK borçlarına karşılık SGK’ya devri gerçekleştirildi.

“SGK BORÇLARIMIZI SIFIRLADIK”

Akyazı Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Bilal Soykan başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Soykan, “Hepsinden önemlisi bütün piyasa borçlarımız ile birlikte mahsuplaşma ve öz kaynaklarımız ile vergi dairesi ve SGK borçlarımızı sıfırladık, başka bir deyişle 67 milyon lira olan borcumuzu 23 milyon liraya indirdik, kalan borcumuzda İLBANK’a olan vadesi gelmemiş borçlarımızdır. Seçimde hemşerilerimize vermiş olduğumuz vaatlere sadık kalarak hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bu güzel tablonun gerçekleşmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma ve Cumhur ittifakımızın bütün meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)