banner2

banner1

banner22

Beton yapılara yıkım kararı!

Acelle Yaylasındaki göl kenarında yapılan 3 ayrı kaçak beton yapı için yıkım kararı çıktı. Valilik tarafından başlatılan inceleme ardından beton yapıları yapan derneğe ise 90 bin TL ceza kesildi.

Akyazı 15.07.2020, 18:23 Editör: Ebru Bulut
Beton yapılara yıkım kararı!
banner48

NE OLMUŞTU?

Hanyatak köyü Güzelleştirme ve Kalkınma Derneği'nce Acelle Yaylasındaki göl kenarında yapılan 3 ayrı betonarme binalara ilişkin tepkilerle ilgili çıkan haberler üzerine Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın talimatı ile Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü inceleme başlatmıştı. Sakarya Valiliği, yaylaya yapılan kaçak binalarla ilgili yapanlar hakkında gerekli yasal işlemler başlatıldığını,  bu tür yapılaşmalara kesinlikle müsaade edilmeyeceğini duyurmuştu.

BEKDEMİR BİNALAR İÇİN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Hanyatak köyü Güzelleştirme ve Kalkınma Derneği Başkanı Naim Bekdemir, tepkilere neden olan binalara ilişkin; "Orada 1’i cuma camisinin bahçesine bay bayan tuvaleti diğeri kadırga alanı diye tabir edilen piknik alanında Kadırga zamanı ve diğer zamanlarda gelen misafirler için balkon kulis tabir edilen şekilde bir yer. Alt katında ise piknikçilerin kullanacağı tuvaletler sağlık odası ve hizmet alanıdır. Bir tanede ızgara ve kamelyaların muhafazası için bir alan yapılmaktadır. Bu hizmet binalarının kapıları yoktur halkımıza açıktır.” ifadesini kullanmıştı.

CEZA VE YIKIM KARARI

İnşaatları durdurularak mühürlenen binalarla ilgili Akyazı Belediyesi Encümeni'nce yıkım kararı alındı. Ayrıca binaları yapan derneğe 90 bin lira para cezası kesildi.

Yorumlar (0)