banner2

banner1

banner22

Akyazılı gençler tepki gösterdi

Akyazı İlçesinde ufak yaşta çocuğa cinsel taciz suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklanan F.Ş.’ye tepki gösteren Akyazılı gençler, basın açıklaması yaptı.

Akyazı 06.09.2020, 16:00
Akyazılı gençler tepki gösterdi
banner48

Haber // Nuri Kuru

AKYAZI BÖYLE ÇİRKEFLİKTEN RAHATSIZ OLMUŞTUR’

Geçtiğimiz günlerde Akyazı İlçesinde bir müridinin küçük yaştaki kızına cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen F.Ş. isimli tarikat liderine tepki gösteren Akyazılı gençler, Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan Şehitler Parkı’nda açıklama yaptı. Grup adına açıklama yapan Suat Çillioğlu, “Son yıllarda İslam inancını zedeleyen, şiddet, soygun, cinayet, kadına şiddet ve cinsel taciz haberlerinin meydana geldiği, medyada ülke gündemine sıkça oturduğuna ya da oturtulduğuna şahit oluyoruz. Bunun en son örneği Sakarya'mızın güzellikleri ile anılmasını arzu ettiğimiz Akyazı'nın mide bulandıran bir rezilliğe mekan olarak seçilmesi bizi ziyadesiyle üzmüştür. Orhan Gazi'nin komutanlarından Konuralp gibi civanmert birinin ahlak ve insani ve İslami güzellik ile bezediği Akyazı ilçemiz böyle çirkeflikten rahatsız olmuştur” dedi.

“İLMİ, İRFAN'I OLMAYAN NEFSİNİ ISLAH EDEMEMİŞ…”

Olaya karışan F.Ş.’nin dini temsil etmediğini belirten Çillioğlu, “İlmi, irfan'ı olmayan nefsini ıslah edememiş, şöhret ve servet peşinde olan dengesiz biri, ne temiz dinimizi temsil edebilir ne de kamil insan olmayı amaçlayan İslam tasavvufunu temsil edebilir. Bu tipler için 700'lü yıllarda yaşamış İslam alimi Abdullah Bin mübarek söylemiştir. "insanların en alçağı din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır" demiştir. Medyada sürekli yayınlanan bu tür haberlerin özellikle ailemizi ve gençlerimizi tedirginliğe, güven bunalımına sürüklemek de olduğu İslam dinine karşı insanları soğukluğu, adeta deizm ya da ateizmin kucağına atıldığını gözlemlemekteyiz. En önemlisi de böylesine önem arz eden konuların kanıksanmasına sebep olabileceğinin anlaşılması ve katî tedbirlerin alınması lazımdır. Ülkemizi yönetenler sosyal medyada reyting uğruna toplumsal değerlerimizi dejenere eden, şiddet içeren, toplumu kimdir nefrete sürükleyen dizilere dur demeli toplumu birleştirici, eğitici, tarihimizi sevdiren dizi ve programlara teşvik ve destek olmalıdır. Cemaat, tarikat, yabancı ajanların finanse ettiği dernek ve benzeri STK'ların yönetim kadrolarının kesinlikle kayıt ve gözetim altına alınmaları amacı dışında özellikle siyaset, ticaret ve bölücü faaliyetler ile ilişkileri belirleyenlerin katılmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
hikmet gürbüz 6 ay önce
Biraz daha ses verin. Kendileri akyazılı bile olmayanlar Neden çirkin emellerini Akyazı'da gerçekleştiriyorlar. akyazıyı tarikatların zemin bulduğu bir yer olmaktan uzaklaştırılması akyazıyı yobazların kalesi olmaktan çıkarmak onurlu akyazılıların sayesinde olacaktır. Akyazıdaki Tarikat yurtları , kursları ve dergahları kapatılmalıdır.