banner2

banner1

banner22

Akyazı’da şok eden olay

Akyazı İlçesinde bir apartmanın balkonundan sarkan genç kızı fark eden vatandaşlar, balkonun altına kamyon çekerek genç kızı aşağıya indirdi. Kaçırıldığını iddia eden genç kız polis tarafından koruma altına alındı.

Akyazı 05.02.2020, 17:45 Editör: Ebru Bulut
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

EVDE ZORLA TUTULUYORMUŞ

Akyazı İlçesi Ömercikler Mahallesi Yahyalı Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın balkonundan sarkan bir genç kız olduğunu gören vatandaşlar, genç kızın intihara kalkıştığını düşünerek durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis, 112 ve itfaiye ekibi sevk edilirken genç kızın yardım istediğini fark eden vatandaşlar, balkonun altına kamyon yanaştırarak aracın üstüne çıkıp genç kızı aşağıya indirdi. Haberlisin.com tarafından alınan bilgiye göre; polis ekiplerince sorgulanan genç kızın 16 yaşındaki Duygu C. olduğu ve evde zorla tutulduğu öğrenildi.

TEK TEK ANLATTI

Vatandaşlar tarafından kurtarılan ve polis ekiplerince koruma altına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Recep Y. ve erkek arkadaşının kız kardeşi Merve Y. tarafından önce ormanlık alana götürüldüğü daha sonra ise geceyi geçirmesi için kadının evine bırakıldığı öğrenildi. Vatandaşlar tarafından kurtarılan genç kız, korkuyla yaşadıklarını anlatırken kendisinin zorla evde tutulduğunu ve ormanlık alanda ellerinden kaçmak istediği kişiler tarafından yakalanarak eve kapatıldığını söyledi. Haberlisin.com kameraları tarafından kaydedilen görüntüler sonrası polis tarafından koruma altına alınan genç kız ilk ifadesi sonrası Akyazı Devlet Hastanesine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

KAYIP İHBARI YOK!

16 yaşındaki genç kız hakkında herhangi bir kayıp ihbarı olmadığı öğrenilirken genç kızın ailesinin kendisini yurtdışına yollamak istediği için evden kaçtığı iddia edildi. Öte yandan genç kızın zorla tutulduğu evde yaşayan Özbek uyruklu kadında ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Kadının olaydan haberi olmadığı ve genç kızı sokakta kalmasın diye evine aldığını iddia ettiği öğrenildi.

Yorumlar (0)