banner2

banner1

banner22

Akyazı’da 2 sokak karantinaya alındı

Sakarya’da vaka sayılarının kontrol altına alınmaya çalışılması ile birlikte karantina sayıları arttı. Buna göre Akyazı’da 2 sokak daha karantina altına alındı.

Akyazı 06.03.2021, 15:50 Editör: Aysima Kortak
Akyazı’da 2 sokak karantinaya alındı
banner48

İKİ SOKAK DAHA KARANTİNADA

Korona yayılım hızının şehirde artış göstermesi ve en yüksek riskli iller arasında olmamız nedeniyle, salgının yayıldığı bölgelerde karantina uygulamaları devam ediyor. Akyazı’ya bağlı Alaağaç Mahallesinde Biçer ve Sevencan Sokak İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 10 gün süreyle karantinaya alınırken her iki sokağa da giriş ve çıkışlar ulaşıma kapatıldı.

AKYAZILILAR TEDİRGİN

Son bir hafta içinde ilçede koronavirüs salgınının aşırı derecede artış göstermesi üzerine Akyazı Kaymakamlığı harekete geçti ve sert tedbirler almaya başladı. Yine son bir hafta içinde Akyazı’da 38 ev ve 3 apartmanda yaşayan 233 kişi karantina altındayken buna Alaağaç mahallesindeki 2 sokağın daha karantinaya alınması Akyazılıları tedirgin etti.

KAYMAKAMLIK’TAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili açıklama yapan Akyazı Kaymakamlığı; “İlçemiz Alaağaç Mahallesinde yaygın olarak karşılaşılan Covid-19 vakaları sebebiyle, 05.03.2021 tarihli İlçe Hıfzısıhha Kurulu Kararıyla Alaağaç Mahallesi Sevencan Sokak ve Biçer Sokak da 10 gün süre ile karantina kararı alınmış olup, giriş ve çıkışlara kapatılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)