banner2

banner1

banner22

Akyazı'da sokak köpeği vahşeti

Akyazı İlçesi Karaçalılık Mahallesi'nde başı boş sokak köpekleri merada otlayan koyunlara saldırdı. O anlar bir vatandaş tarafından görüntülenirken koyunlar son anda kurtarıldı.

Akyazı 23.03.2021, 14:53 Editör: Aysima Kortak
banner48

Akyazı İlçesi Karaçalılık Mahallesi'ndeki merada otlayan koyunlara sokak köpekleri saldırdı.  Koyunların yardımına sahibi ve komşular yetişti. Köpeklerin saldırdığı bir koyun yaralandı. Köpeklerin koyunlara saldırdığı anlar bir vatandaş tarafından görüntülendi.

ATEŞ EDİP KORKUTARAK KÖPEKLERİ UZAKLAŞTIRDIK

Koyunların yardımına koşan M.A., sokak köpeklerinin bir anda meradaki iki koyuna saldırdığını belirterek, "Koyunların sahibi namaz için abdest alıyordu. 5 köpek iki koyuna bir anda saldırdı. Bağırarak uzaklaştırmaya çalıştım. Olmayınca arabama atlayıp meraya yetiştim. Bu arada sahibi de tüfek alıp geldi. Ateş edip korkutarak köpekleri uzaklaştırdık. Bir koyuna baya zarar vermişler" dedi.  

5 KOYUNUMU PARÇALADILAR

Kendisinin 5 koyununun da sokak köpekleri tarafından parçalandığını belirten M.A, şunları söyledi: "Geçen yıl bir gecede 5 koyunumu parçaladılar. Bundan dolayı koyun bakmayı bıraktım. Mahalleli başıboş köpekler nedeniyle büyük tedirginlik ve korku yaşıyor. Çocuklar korkuyor. Çözüm bulunmasını istiyoruz. Bazıları yavru köpekleri meraya bırakıp gidiyor. Sayıları her geçen gün artıyor."   Öte yandan ilçede geçtiğimiz ay sokak köpekleri yolda yürüyen bir kadına saldırmış. Kadını vatandaşlar kurtarmıştı.

Yorumlar (0)