banner2

banner1

banner22

Akyazı'da ekipler alarma geçti

Akyazı'da bir hafta sürmesi beklenen kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri alarma geçti. Acil durumlar için telefon numaraları da paylaşılırken ‘Zorunda olmadıkça dışarı çıkmayın’ uyarısı da yapıldı.

Akyazı 12.02.2021, 13:04 Editör: Aysima Kortak
Akyazı'da ekipler alarma geçti
banner48

Akyazı'da bir hafta sürmesi beklenen kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri alarma geçti. Kriz masası oluşturulurken acil durumlar için telefon numaraları da paylaşıldı. Meteorolojinin uyarısını yaptığı kar yağışı için Akyazı'da tüm hazırlıklar yapıldı.

24 SAAT BOYUNCA TEYAKKUZDA OLACAKLAR

Bir hafta sürmesi beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirebilmek amacıyla kar yağışı boyunca Akyazı Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SEDAŞ ve SASKİ ekipleri 24 saat boyunca teyakkuzda olacak.

YETKİLİLERDEN UYARI

Yetkililer, kar yağışı öncesi vatandaşları zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, araçlarında kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, soba zehirlenmelerine karşı tedbirli olmalarını, yayla gezilerine çıkmamaları ve acil olmayan hastane randevularını ileri tarihe almaları konusunda uyardı.   İlçede kriz masası oluşturulurken acil durumlar için iletişim numaraları paylaşıldı.

Yorumlar (0)