• Reklam
Reklam
Reklam

Ailesi tanıyamadı

Kocaali’de yaşayan 22 yaşındaki Seda Nur Tahiroğlu, aşırı kilosu nedeniyle kalbinden sorun yaşaması üzerine zayıflamaya karar verdi. Zayıflamak için mücadele eden Seda, 7 ayda 67 kilo verdi.

Ailesi tanıyamadı

Kocaali’de yaşayan 22 yaşındaki Seda Nur Tahiroğlu, aşırı kilosu nedeniyle kalbinden sorun yaşaması üzerine zayıflamaya karar verdi. Zayıflamak için mücadele eden Seda, 7 ayda 67 kilo verdi.

Editor: Haberlisin
23 Mart 2019 - 14:04
Reklam

Kocaali’de yaşayan 22 yaşındaki Seda Nur Tahiroğlu aşırı kilosu nedeniyle kalbinde sorun yaşayınca zayıflamak mücadele ederek 7 ayda 145 kilodan 78 kiloya düştü.

‘Yeniden doğmuş gibi hissediyorum’ diyen genç kız, kilo vermek için mide ameliyatını düşünenlere spor ve diyeti önererek, “Yaşanmış bir hikayem var, imkansız değil” diyor. İstanbul Medipol Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nden mezun olan Seda Nur Tahiroğlu, aşırı yemeğe bağlı olarak 145 kiloya kadar çıkınca kalbinden sorun yaşamaya başladığını belirterek, bunun üzerine zayıflama kararı aldığını söyledi.

YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM
Seda Nur Tahiroğlu, imkansız gibi görünen öyküsünü şöyle anlattı “145 kiloydum. Şu an 78 kiloyum. Toplam 67 kilo verdim. Kalp rahatsızlığı ve böbreklerde yetmezlik oluştu. İstanbul’da bir spor salonunda, spor Sadık Özbalta hocamın sayesinde bu kiloyu verdim. Desteği, emeği üzerimde çok oldu. Küçüklüğümden beri kiloluydum. Her diyete girdiğimde ailem ‘Ye kızım ye, bir daha mı geleceğiz dünyaya’ dedi. Can boğazdan geliyor deniliyor ya can boğazdan da çıkıyor. Hayatımda çok değişik şeyler yaşadım. Kalp rahatsızlığı geçirdim. Nefes darlığı oluyordu. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Yeniden doğmuş gibi oldum. Her şey daha güzel gidiyor. Daha çok mutluyum. Zayıflamak için kimseden yardım almadım. Arkadaşlarım, çevrem çok destek oldu. Sadık hocam her zaman yanımda oldu. Onu sayesinde bu kadar ilerledim. Çok şükür, imzayı çok iyi attığımı düşünüyorum. Yolum bitmedi. Hala yolum var. Uzun bir süreç var. Pes etmedim, pes etmeyeceğim.  Şu anda da hala devam ediyorum.”

BABAM TANIYAMADI
“Sağlıklı besleniyorum. Yasak olan besinleri birden hayatımdan çıkardım. Sebze, ızgara haşlama bu tür şeyler yiyorum. Bol bol su içmeye çalışıyorum. Hayatımı sağlıklı sürdürmek zorundayım. Böyle de devam edecek.  Pizzayı çok severdim. Çok da özledim ama sağlığıma kavuştuğum için hiç aramıyorum. Yeniden doğdum. 7 ay gibi kısa bir sürede 66 kilo verdim. Hızlandırılmış programlar uygulandı. Özel dersler aldım. Hızlandırılmış bir program olduğu için yüksek bir kilodan, güzel bir kiloya düştüm.” “Ben Kocaali’ye 7 ay boyunca gelmedim. 22 kilo verdiğimde babam beni tanıyamadı. Anneme seslendi ‘birisi geldi, bakar mısın?’ diye…  Ailemde, çevremde tanıyamadılar. Çevremdekiler ‘Evrim geçirmişsin’ dedi, tanıyamayan çok oldu. Çok güzel, olumlu yorumlar aldım.”

İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOK
“Kilo verdiğimden deride sarkma olmaması için ağırlık çalışıyorum. Toparladım çok şükür. Ameliyatlık bir durumum yok. Hala toparlama, sıkılaşma aşamasındayım. Hayatım boyunca bu şekilde devam edecek. Spor hayatımda hep olacak. Mide ameliyatı olacaktım. Bende bu yollardan geçtim. Mide ameliyatının eşiğinden döndüm. İmkansız diye bir şey yok. Herkes başarabilir, inanılsın yeter ki. İnanmak başarmanın yarısıdır. Unutmayın. Ben başardıysam siz de başarırsınız. Her şey sizin elinizde…

MUCİZE SİZSİNİZ
Medipol Üniversitesi’nde burslu Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Bölümü’nü okudum. Ama Sadık hocam bana resmen bir meslek kazandırdı. Şu an Kocaali’de bir spor salonunda 6 aydır kadın spor hocalığı yapıyorum. Neydim ne oldum. 7 ay da kısa bir sürede kilomu verdim. Rüya gibi geliyor. Bazen kendim bile inanamıyorum. 7 kadını yüksek bir kilodan düşürdüm. Birisi 20 kilo, bir diğeri 25 kilo verdi. Şu an 55 öğrencim var. Ben kurtuldum, onlar da kurtulsun. İleride bir yaşam koçu olmak istiyorum. Bir kitap çıkarmak istiyorum. Adı ‘İmkansız Diye Bir Şey Yok, Mucize Sizsiniz’ Yaşanmış bir hikayem var. Herkes mide ameliyatına yöneliyor. Mide ameliyatından kurtaracağım insanları. Herkese şunu söylüyorum mide ameliyatı olmayın. İmkansız diye bir şey yok.
 
Bizim Sakarya

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Algı yapma çabası
Algı yapma çabası
Partisi belli değil
Partisi belli değil