• Reklam
Reklam
Reklam

Agora'da Haziran coşkusu!

Çeşitli sergi ve etkinlik organizasyonlarına ev sahipliği yapan Agora Alışveriş Merkezi, Haziran ayında birbirinden renkli sergilere ev sahipliği yaptı.

Agora'da Haziran coşkusu!

Çeşitli sergi ve etkinlik organizasyonlarına ev sahipliği yapan Agora Alışveriş Merkezi, Haziran ayında birbirinden renkli sergilere ev sahipliği yaptı.

Agora'da Haziran coşkusu!
Editor: Haberlisin
05 Temmuz 2019 - 10:02
Reklam

Agora Alışveriş Merkezi, Haziran ayında yer verdiği birçok okul ve Halk Eğitim Merkezi sergileri ile adından söz ettirdi. Haziran ayının ilk sergisi Ömer Kahraman Özçelik tarafından hazırlanan 22 kaligrafi çalışması oldu.

 

1-9 Haziran tarihleri arasında giriş katta ziyaretçilerin beğenisine sunulan kaligrafik çalışmalar ilgi gördü. Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanan resimler 10 Haziran Pazartesi günü düzenlenen törende sergilendi.

 

Sergi açılışına; Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Koray Keskin, Okul Müdürü Feyzi Altun, müdür yardımcıları, öğretmenler ve veliler katıldı. Yine 10 Haziran Pazartesi günü Fatih İlkokulu ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hazırlanan yağlı boya karma resim sergisi ve halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı. Ev Hanımları tarafından hazırlanan yağlı boya sergi açılışına; Söğütlü Eski Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Tezbiten, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Tetik, İl Milli Eğitim Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. 3 gün boyunca -1. kat etkinlik alanında yer alan sergi ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi. Agora Alışveriş Merkezi’nin Haziran ayında yer verdiği sergilerden biri de 10-16 Haziran tarihlerinde giriş katta yer alan Çeşitlemeler sergisi oldu.  Adapazarı Halk Eğitim Merkezi 5 kursiyeri tarafından hazırlanan el emeği çalışmalar sanatseverlerin yoğun ilgisini gördü. 12 Haziran Çarşamba Günü ise Şehit Mustafa Özen Okulu’nun yılsonu gösterisi ve sergisine yer verildi. Çocukların halk oyunları gösterisi ile başlayan açılışa; Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Şube Müdürü Koray Keskin, Adapazarı Halk Eğitim Müdürü Vedat Tetik katılım gösterdi. 13 Haziran Perşembe günü yine Sakarya’nın önde gelen okullarından olan Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları resimler -1. kat etkinlik alanında sanatseverler ile buluştu. Yoğun katılımın gerçekleştiği sergi açılışına;  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Hamzaoğlu katıldı. 16-17 Haziran tarihlerinde ise Yenigün Ortaokulu’nun “Yenigün’de Hayat” konulu resim sergisi -1. kat etkinlik alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Okulların yanı sıra halk eğitim merkezlerinin de sergilerine yer verilen Agora Alışveriş Merkezi’nde; Yenikent Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından ham derinin işlenmesi ile elde edilen el emeği çalışmalar 18-19 Haziran’da -1. kat etkinlik alanında sergilendi. Koreograf Fatih Ömerçikoğlu’nun katılımıyla hazırlanan mini defile ile açılışı yapılan sergiye  Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Alican Akdoğan, Yüksel Hamzaoğlu, Adapazarı İlçe MEM Şube Müdürü Sedat Aydın, Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık, Eğitim-Bir-Sen Adapazarı İlçe Temsilcisi İsmail Hanlı ile çok sayıda davetli katıldı.

 

 Adapazarı Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evi kursiyerlerinin yıl boyu yaptığı çalışmalar ise 26-27-28 Haziran tarihlerinde -1. kat etkinlik alanında sanatseverler ile buluştu. “El Sanatları ve Ahşap Boyama” sergi açılışına Adapazarı Belediyesi Başkanvekili Besim Kıratlı, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı Halk Eğitim Müdürü Vedat Tetik, Müdür Yardımcısı Sündüz Şimşek, belediye meclis üyeleri katılım gösterdi.3 gün boyunca ziyaretçilere açık olan  el emeği çalışmalar Sakaryalılar tarafından çok beğenildi. Haziran ayının son sergisi Feyza Hobi Evi tarafından oluşturulan “El Sanatları” sergisi oldu. 29 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’da giriş katta İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un kurdele kesimi ile başlayan sergi açılışına ilgi yoğun oldu.

Agora Alışveriş Merkezi yönetimi ilgi ile takip edilen sergilere Temmuz ve Ağustos ayında da devam edeceğinin müjdesini verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abone merkezinde
Abone merkezinde
Beklenen oldu
Beklenen oldu