• Reklam
Reklam
Reklam

Aday çıkmazsa…

Sakaryaspor’da olaylı şekilde iptal edilen Olağanüstü Genel Kurul sonrası gözler yaşanacak sürece çevrilirken mevcut yönetime kalan Sakaryaspor’da yeniden kongre kararı alınması bekleniyor.

Aday çıkmazsa…

Sakaryaspor’da olaylı şekilde iptal edilen Olağanüstü Genel Kurul sonrası gözler yaşanacak sürece çevrilirken mevcut yönetime kalan Sakaryaspor’da yeniden kongre kararı alınması bekleniyor.

Aday çıkmazsa…
Editor: Haberlisin
24 Haziran 2019 - 15:40
Reklam

OLAYLI KONGRE
Pazar günü gerçekleştirilen Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kongresi’nde yaşanan olaylarda önce Başkan Adaylığını açıklayan İbrahim Nalbant adaylıktan çekilmiş daha sonra ise şuan Başkan Vekili olarak görev yapan ve Sakaryaspor’a adaylığını koyan Cumhur Genç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin siyasi baskı kurduğunu iddia ederek adaylıktan çekilmişti. Dün yaşanan gerginlik sonrasında Ekrem Yüce’nin toplantı talebini de reddeden Cumhur Genç, kongrenin yapıldığı Rüstemler Tesisini terk etmişti.
 
İDDİALARI YALANLADI
Öte yandan baskı kurduğu iddialarını yalanlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Ben birlik ve beraberlik içerisinde kongreye gidelim, her zaman yanınızdayım dedim. Hem İbrahim Nalbant ile hem de Cumhur Genç ile görüştüm. Hatta aday olmayacaktı, sonra liste çıkartınca kendisine ‘liste çıkartmayacaktın?’ diye sordum. O ise bana ‘arkadaşlar böyle istedi’ diye cevap verdi. Olay budur, bizim baskıyla işimiz olmaz. Daha sonra eski başkanları talebiyle kulüp binasına geçtim, kendim terk etmedim kongreyi” şeklinde konuşmuştu.
 
ŞİMDİ NE OLACAK?
Olaylı şekilde yarım kalan Olağanüstü Kongre sonrasında mevcut yönetim istifa etmediği için Sakaryaspor Yönetiminin görevine devam edeceği öğrenilirken, Kongre’de Divan Kurulu’nda yer alan Batuhan Severcan, “Sakaryaspor’un mevcut yönetimi istifa etmeden kongre kararı aldığı için şuan için görevine devam ediyor. Biz tutanağı Valilik Dernekler Masası’na vereceğiz. Eğer mevcut yönetim tekrar kongre kararı alırsa yeni bir Genel Kurul yapılır. Orada da aday çıkmazsa ve mevcut yönetim istifa etmezse yine mevcut yönetim görevine devam eder” ifadelerini kullandı.
 
KONGRE KARARI BEKLENİYOR
Yaşanan olaylar sonrasında mevcut yönetim kanadından henüz bir açıklama gelmezken, yönetimin en kısa sürede kongre kararı alacağı iddia edildi. Öte yandan Cumhur Genç’in yaptığı açıklamada “siyasi iradenin bizi desteklemediği ortamda burada durmamız Sakaryaspor’a ihanettir. O yüzden adaylıktan çekiliyoruz” ifadeleri sonrasında tekrar aday olup olmayacağı ise kesinleşmedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis peşine düştü
Polis peşine düştü
Yerinde inceledi
Yerinde inceledi