banner2

banner1

banner22

Yakalamak için çalışma başlatıldı

Adapazarı ilçesinde Korucuk Mahallesi'nde bir Kur'an kursunun camlarını kırarak içeri giren kişi veya kişiler kurs içindeki yazı tahtasına ve duvarlara İngilizce yazılar yazarak kaçtı. Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı.

Adapazarı 31.05.2020, 12:10 Editör: Aysima Kortak
Yakalamak için çalışma başlatıldı
banner48

Adapazarı ilçesinde Korucuk Mahallesi'nde bulunan bir Kur’an kursuna gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler kursun camlarını kırdıktan sonra içerisine girdiler.

İçeride bulunan yazı tahtasına İngilizce olarak “Camı kırdığımız için özür dileriz” yazan kişiler, kurs duvarına da İngilizce çeşitli sözler yazarak kaçtı. Olay görevlilerin kursa gelmesiyle ortaya çıktı.

PARMAK İZİ ALINDI

Görevlilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen emniyet güçleri kursa girerek yazı yazanları yakalamak için parmak izi çalışması yaptı.

Kuran kursuna yapılan provokatif saldırı, kursa gelen yurttaşlar ve çevrede bulunanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar olayı gerçekleştiren şahısların bulunarak cezalandırılmasını talep ettiler. Polisler, olayı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışma başlattı.

Yorumlar (0)