banner2

banner1

banner22

Yağcılar Mahallesinde yangın

Yağcılar Mahallesi’nde bir apartmanın en alt katında bulunan kömürlükte yangın çıktı. Yangında yaşlı bir kadın dumanların arasına girerek beslediği muhabbet kuşunu kurtardı.

Adapazarı 03.01.2021, 16:53 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Yangın, Adapazarı İlçesi Yağcılar Mahallesi 1359 numaralı Sokakta saat 15.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; apartmanda yaşayan bir vatandaş, binanın ardiye kısmında yakılan çöpler, kısa sürede çevreyi sardı. Dumanın apartmanı kaplaması sonrasında bina sakinleri kısa sürede binayı boşaltırken ihbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü. Yangında yaralanan olmazken olay ile ilgili inceleme başlatıldı. Öte yandan yangın anında yaşlı bir kadın dumanların arasından apartmana girerek kendisinin beslediği muhabbet kuşunu dumanların arasından çıkardı.

“CAN HAVLİ İLE KENDİMİZİ DIŞARI ATTIK”

Dairesini duman sarması neticesinde can havli ile dışarı kaçan apartman sakini Ercan Durmaz, “Alttaki abla ateş yaktı. Sanırım o ateşler kömürlere sıçrayarak yangına sebep oldu. Evde oturuyorduk. Yemek yiyeceğim sırada daireyi duman bastı. Biz de can havli ile kendimizi dışarı attık. Apartmanda da kimse kalmadı. İçerde mahsur kalan kimse yok” dedi.

“NE OLDUĞUNU ANLAMADIM”

Yangın nedeniyle evinden çıkan Hanım Başat isimli kadın ise yaşadığı korku dolu anları gözyaşlarıyla anlatırken, “Benim haberim yok, evde çöp topluyordum. Bağırma sesleri duyunca çıktım dışarıya. Ben konuyu bilmiyorum ne oldu anlamadım. Hiç anlayamadım ne olduğunu. Evimde, oturduğumuz yerde biraz hasar var” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)