banner2

banner1

banner22

Tüm müdahalelere rağmen…

Avlanmak için gittikleri tarladan dönerken tüfeğin ateş alması sonucunda çıkan saçmalardan biri ikiz kardeşlerden birine isabet etti. Ağır yaralanan çocuk kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Adapazarı 10.08.2019, 00:10
Tüm müdahalelere rağmen…
banner48
Olay 9 Ağustos saat 16:30’da Adapazarı ilçesi Büyük Hataplı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 15 yaşındaki M.A.E. isimli çocuk, yaşları 10 ila 11 yaş arasında olan ikiz kardeşler ile avlanmak için dedesinin ruhsatsız tüfeğini alarak mahallenin çıkışındaki tarlaya gittiler.
3 arkadaş av sonrasında evlerine dönerken tüfek nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı ateş aldı. M.A.E’nin elindeki tüfekten çıkan saçmalar ikiz kardeşlerden biri olan Ebubekir Fidan’ın boyun kısmına isabet etti. Boynundan yaralanan küçük çocuk kanlar içinde yere yığılırken tüfeğin sesini duyan çevredeki vatandaşlar durumu hemen 112 ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ağır yaralı Ebubekir Yenikent Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan küçük çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı doğrultusunda OYİ Timleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.  Ebubekir Fidan otopsisi yapılması için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’ne sevk edilirken M.A.E isimli çocuk gözaltına alındı. M.A.E, işlemleri ardından adliyeye sevk edilecek…
 
Yorumlar (0)