banner2

banner1

banner22

Tahliye edildiler

Adapazarı’nda iki büyük deprem geçirmesine rağmen ayakta kalan 60 yılık ev, yan tarafta devam inşaat çalışmaları sırasında büyük hasar gördü. Evde yaşayan 8 kişilik aile apar topar tahliye edildi.

Adapazarı 15.05.2018, 12:36
Tahliye edildiler
banner48

BÜYÜK KORKU

Adapazarı Mithatpaşa Mahallesi’nde Arife Akgün ve ailesinin oturduğu iki katlı ev yan tarafta devam bina inşaatı nedeniyle büyük hasar gördü.  Söz konusu inşaatın temel atma çalışmaları sırasında 60 yıllık evin bir cephesi büyük bir çatırtıyla çöktü. Olay sırasında büyük korku yaşayan bina sakinleri durumu hemen polis ekiplerine bildirerek sorumlulardan şikayetçi oldu. AFAD ekiplerinin hasar gören binada yaptığı çalışma sonrasında binada kalan 8 kişilik aile yıllardır oturdukları evlerini tahliye etmek zorunda kaldı.

DAHA ÖNCE UYARMIŞLAR

Yaşadıkları büyük korkuyu gazetemize anlatan ev sahibi Arife Akgün, iki büyük deprem geçiren binalarının hiçbir sorunu olmadığını, hemen yanlarında inşa edilen binadaki plansız ve tedbirsiz çalışma nedeniyle başlarına bu olayın geldiğini ifade etti.  Evin üst katında kendilerinin alt katında ise Alzheimer hastası yatalak annesi ve ağabeyinin kaldığını belirten Arife Akgün, daha önce defalarca uyarmalarına rağmen yan taraflarında devam eden inşaatın devam ettiğini belirtti.

ÖNLEM ALINMADI

Arife Akgün, “Bu binada 8 kişi kalıyoruz. Yan tarafımızda devam eden inşaat çalışmaları sırasında evimizde büyük bir çatırtı oldu. Evin duvarında çökmeler oldu.  Polis ve AFAD ekipleri geldi inceleme  yaptı. 60 yıllık evimizi tahliye etmek zorunda kaldık. Yan tarafta devam eden inşaatın Müteahhidine defalarca ‘gereken önlemi alın, öyle çalışma yapın’ dedim. Hiçbir önlem almadılar, sonuç ortada. Evimizde bir sorun yoktu şimdi evimiz çökme tehlikesi ile karşı karşıya” ifadelerine yer verdi.

MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN

Olay sonrasında akrabalarında kalmaya başladıklarını aktaran Akgün, “Gerekli şikayetleri yaptık. Binamız şu an direklerle desteklendiği için tamamen yıkılmadı. Bu eve artık güvenmiyorum. Yanımızdaki inşaatı yapan Müteahhit İstanbul’daymış. Bakılım gelip mağduriyetimizi nasıl giderecek“ diye konuştu.

Yorumlar (0)