banner2

banner1

banner22

'Şiir ve Medeniyet'

Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Fuarın geçtiğimiz günkü konuğu Sakaryalı şair ve yazar Ercan Yılmaz oldu.

Adapazarı 25.05.2018, 09:06
'Şiir ve Medeniyet'
banner48

ŞİİR OLMADAN DEVLETİN BEKASI MÜMKÜN DEĞİLDİR

Okulun kitap tahlili salonunda Anadolu Lisesi öğrencileri ile ‘Şiir ve Medeniyet’ üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Ercan Yılmaz şiirin toplum ve devlet üzerindeki etkilerine dikkat çekerek “Dil ile din etle tırnak gibidir. Bugün Yunus Emre şiirleri olmasaydı başka bir Türkçe konuşuyor olabilirdik. Anadolu’nun Müslümanlaşması şiir ile olmuştur. Dikkat ediniz Osmanlı’da padişahların tamamına yakını şairdir. Şiir olmadan devletin bekası mümkün değildir. ” dedi.

TARİHTEN DERS ALINSA TEKERRÜR ETMEZDİ

Tarihten ders alınmadığını da ifade eden Ercan Yılmaz “Tarihten ders alınsa tekerrür etmezdi. Batı tarafından bilinçli bir şekilde yürütülen fiziksel sömürü azalsa da kültürel sömürü devam ediyor. Tarih boyunca aynı senaryoların tekerrür ettiğini görüyoruz” dedi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Yoğun iş temposu içinde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. Fuarımız tüm hızıyla devam ediyor. 8 Hazirana kadar fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Söyleşi sonunda Yazar Ercan Yılmaz öğrenciler için kitaplarını imzaladı. Ardından kısa bir süre fuardaki stantları gezerek alışveriş yaptı.

Yorumlar (0)