banner2

banner1

banner22

'Rukiye'den büyük ders aldık'

Camili Osmanbey İlkokulu 3-F sınıfı öğrencileri, okul müdürü Zerrin Kemiksizoğlu ve sınıf öğretmeni Nesrin Akar refakatinde ‘Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar’ isimli kitabın yazarı Rukiye Türeyen’i evinde ziyaret ettiler.

Adapazarı 23.05.2018, 11:01
'Rukiye'den büyük ders aldık'
banner48

Hızırtepe Mahallesinde oturan Üç aylık bebekten geçirdiği menenjit nedeniyle olan yüzde 99 engelli Rukiye Türeyen, kullanabildiği tek parmağıyla yazdığı kitapla büyük ilgi uyandıran ‘Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar’ isimli kitabın yazarı Türeyen’i ilimizdeki birçok okulun velileri, öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret ediyor.

‘ASLA PES ETMEYECEĞİZ’

Camili Osmanbey İlkokulu 3-F sınıfı öğrencileri, okul müdürü Zerrin Kemiksizoğlu ve sınıf öğretmeni Nesrin Akar refakatinde engelli yazar Rukiye Türeyen’i evinde ziyaret ettiler. Okul Müdürü Zerrin Kemiksizoğlu, tek parmağıyla kitap yazan engelli Rukiye Türeyen’in yaşam hikayesinden çok etkilendiklerini belirterek; “Yüzde 99 engeline ve tüm maddi imkansızlıklara karşın bir insanın istemesi halinde neleri yapabileceğine Rukiye Türeyen’de şahit olduk. Herkesin başarabileceği bir şeyler olduğunu öğrendik. Zorluklar karşısında asla pes etmeyeceğiz. Ondan büyük dersler aldık” dedi.

EN BÜYÜK HAYALİ ANNESİNİ UMREYE GÖNDERMEK

Okulların destek ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden engelli yazar Rukiye Türeyen, hayattaki en büyük hayalinin kitapların satışından elde edilecek gelirle kirada oturdukları evi alabilmek ve 37 yıldır kendisiyle sürekli ilgilenen annesini umreye göndermek olduğunu belirtti.

 

 

 

Yorumlar (0)