banner2

banner1

banner22

Okulum Temiz belge töreni yapıldı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro ekibi tarafından düzenlenen törende “Okulum Temiz” belgeleri sahiplerine takdim edildi.

Adapazarı 03.02.2021, 10:42
Okulum Temiz belge töreni yapıldı
banner48

OKULUM TEMİZ BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, "Okulum Temiz" belgelendirme programındaki tüm faaliyetleri, eylem planlarını, talimatları, eğitimleri, gerekli iş ve işlemleri tam olarak yerine getiren, şartları tamamlayan okullar denetlenerek yapılan değerlendirmeler sonucunda bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Büyükbaş ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Özel Büro Müdürü Atalay Gürbüz çalışmanın başarıyla sonuçlanması ve belgelerin sahiplerine ulaşması adına törende hazır bulunarak desteklerini ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Şube Müdürü Hasan Büyükbaş; “Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında "Okulum Temiz Belgesi" ni alan kıymetli okul müdürlerimizi tebrik etti, başarılarının devamını diledi ve “Okulum temiz, gerçekleşti hedefimiz, %100’ e ulaşmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRIZ

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu çerçevesinde Okulum Temiz başvurularının olumlu bir şekilde sonuçlandığını, okulların “Tetkik Görevlileri” tarafından denetlendiğini, bu kapsamda gereken bütün önlemlerin alınarak “Temiz Olmayı Belgelemek” temiz kalma ve kalabilme inancını ilan ederek sürecin başında planlanan hedefe ulaşıldığını, belirtti. İçinde bulunduğumuz salgın sürecinde ilkokul ve ortaokul bazında ilk etepta 32 okulun, ikinci etepta 47 okulun, üçüncü etapta da 28 okulun bu belgeyi almasıyla yüzde 100  olan asıl hedefe ulaşıldığını, varlık sebebi olan öğrencilere sağlıklı ve güvenli ortamı sunmanın en asli sorumluluk olduğunu, belirtti. Bakırtaş; sürece katkı sunan ve destek veren okul/kurum yöneticileri başta olmak üzere tüm paydaşlara teşekkürlerini sundu ve “Okullar eğitim-öğretim açısından her türlü tedbirin en üst düzeyde tutulduğu kurumlardır. Her türlü hazırlığımız tam olup yüz yüze eğitim için büyük buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.


Yorumlar (0)