banner2

banner1

banner22

“Okul tanıtımı lise tercihinin başlangıcı”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan, çalışmanın onuncusu Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ile gerçekleştirilecek.

Adapazarı 15.03.2021, 10:44 Editör: Gizem Demirsoy
“Okul tanıtımı lise tercihinin başlangıcı”
banner48

CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminde “Canlı Okul Tanıtım Günleri”  adlı çalışmanın  Akyazı Eyyup Genç Fen  Lisesi ile devam edeceği ve tanıtımla ilgili duyurunun 15 Mart 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında yayınlanacağı bilgisi paylaşıldı. Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin ilgi duydukları alanları ve yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın onuncusu 17 Mart 2021 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacak. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacak. “Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının onuncusu Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ile devam edecek. Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi Okul Psikolojik Danışman Şura Çetin ile Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemekte.

“LİSE TERCİHİNİN BAŞLANGICI ”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının onuncusuna Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ile devam edileceğini, bu zorlu süreçte öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için çaba gösterildiğini, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu, belirtti. Bakırtaş; Akyazı ilçesinde bulunan Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmak, çevre ilçelerde bulunan okullarla ilgili doğru bilgilerin aktarılmasını sağlayarak öğrencilerin ve velilerin tereddüt ettikleri durumları ortadan kaldırmak, okul tercihlerinin edinilen bilgiler doğrultusunda şekillenmesi sağlamak amacıyla düzenlenen bu çalışmaların önemini belirterek, “ Öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda geç kalmadan adım atmasını sağlamak, hangi okulu neden seçmek gerektiğini göstermek amacıyla düzenlenen bu çalışmalar, okul tercihlerini belirlemek ve bu tercihler doğrultusunda sağlıklı bir şekilde ilerlemek açısından önemlidir.” dedi.

Yorumlar (0)