banner2

banner1

banner22

Okul tanıtımı geleceğin güvenli adımı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan, Sakarya/Serdivan 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ile devam eden çalışmanın dokuzuncusu 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gerçekleştirilecek.

Adapazarı 08.03.2021, 11:36 Editör: Gizem Demirsoy
Okul tanıtımı geleceğin güvenli adımı
banner48

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ve Sakarya Anadolu Lisesi, Sakarya/Serdivan 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ile devam eden çalışmanın dokuzuncusu 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gerçekleştirilecek.

CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminde “Canlı Okul Tanıtım Günleri” adlı çalışmanın  75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam edeceği ve tanıtımla ilgili duyurunun 08 Mart 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında yayınlanacağı bilgisi paylaşıldı. Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8’nci sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin ilgi duydukları alanları ve yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın dokuzuncusu 10 Mart 2021 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacak. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacak. “Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının dokuzuncusu 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam edecek.75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alan Şefi Reyhan Cevahir ile Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemekte.

“GELECEĞİN GÜVENLİ ADIMI ”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının dokuzuncusuna 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam edileceğini, bu zorlu süreçte öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için çaba gösterildiğini, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu, belirtti. Bakırtaş; Adapazarı ilçesinde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmak, tercihleri etkileyecek önemli noktalara değinmek, sağlık alanına ilgisi olan öğrencilerin düşüncelerinin netleşmesini sağlamak amacıyla düzenlenen bu çalışmaların önemini belirterek, “ İçinde bulunulan salgın döneminin sağlığın ve sağlık adına sunulan hizmetlerin değerini ortaya koyması adına, sağlık alanına ilgi duyan öğrencileri en doğru ve güvenilir  şekilde  yönlendirmek, iyi bir gelecek için önceliğimizdir.” dedi.

Yorumlar (0)