banner2

banner1

banner22

Okul tanıtım günleri devam ediyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ile devam eden çalışmanın üçüncüsü Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile gerçekleştirilecektir.

Adapazarı 06.01.2021, 11:41 Editör: Gizem Demirsoy
Okul tanıtım günleri devam ediyor
banner48

CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ

“Canlı Okul Tanıtım Günleri” adlı çalışmanın Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile devam edeceği duyurusu 04 Ocak 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında da yayınlanmıştır. Pandemi  sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin gitmek istediği okullarla ilgili merak ettikleri durumları kafalarında şekillendirmeleri, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın üçüncüsü 06 Ocak 2021 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacaktır. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacaktır. “Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının üçüncüsü Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler ile devam edecektir. Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Meslek Dersi Öğretmeni Mehmet Zahit Ünver ile  Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemektedir.

“OKUL TANIMI HEDEFİN BAŞLANGICI”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Adapazarı ilçesi için çok önemli olan canlı okul tanıtımı çalışmalarının üçüncüsünün Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile hız kesmeden devam edileceğini, zorlu pandemi sürecinde öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için uğraşıldığını, öğrencilerin hedefleri doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan  bu tür çalışmaların önemli olduğunu, belirtti. Bakırtaş; okullarla ilgili öğrencilerin kaygılarını gidermek, öğrencilerin sınav stresini azaltmak, onlara doğru bilgiyi aktarmak, öğrencilere ve velilere yol göstermek amacıyla alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bu tanıtımların takip edilmesinin doğru hedefin doğru zamanda belirlenmesine yardımcı olacağını belirterek, “Okul tanıtımları doğru hedefi belirlemenin başlangıcıdır.” dedi.

Yorumlar (0)