banner2

banner1

banner22

Mide bulandıran haber

Adapazarı İlçesinde ormanlık alanda sokak hayvanlarını besleyen bir grup hayvansever, karnından yaralı bir dişi köpek gördü. Köpeği veterinere götüren hayvanseverler, köpeğin önce tecavüze uğradığı ardından da öldürülmek istendiğini belirtti.

Adapazarı 26.11.2020, 10:48 Editör: Aysima Kortak
banner48

YARALI HALDE BULUNDU…

Adapazarı İlçesinde yaklaşık 3 yıldır ormanlık alanlara terk edilen sokak hayvanlarını besleyen Özcan Özden ve arkadaşı Turhan Hurma, Adapazarı İlçesi Karakamış Mahallesi D-020 Karayolu yanındaki ormanlık alanda yavruları olan bir köpeği besledikleri sırada köpeğin karın bölgesinden yaralanmış olduğunu fark etti. Köpeği ve yavrularını yanına alan 2 arkadaş, anne köpeği getirdikleri özel klinikte hayatlarının şokunu yaşadı. Yapılan incelemede köpeğin tecavüze uğradığına dair bulgulara rastlanılınca durum polis ve jandarmaya ihbar edildi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili olarak soruşturma başlatırken yaşanan o anlar Özcan Özden ve arkadaşı Turhan Hurma tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.

AYNI BÖLGEDE SÜREKLİ OLUYOR

Aynı bölgede daha öncede benzer olaylar yaşandığını belirten Turhan Hurma, “Daha önce de aynı bölgede tecavüz olayı yaşanmıştı. Yetkililere bu konuyu bildirmiştik. Yine bir tecavüz olayına rasgeldik. Hayvanımızı veterinere götürdük. Veterinerin verdiği rapora göre bıçakla yaralanması kesin ve hayvana tecavüz ihtimalinin de yüksek olduğunu söyledi. Veteriner bir takım farklı hücrelerle karşılaştığını söyledi. Burası suçlu yuvası haline dönüştü. Ormana bakmakla yükümlü olduğunuz hayvanları atmayın. Lütfen hep beraber bu hayvanlara sahip çıkalım. Bu hayvanlar devletimizin malıdır, canıdır” dedi.

Yorumlar (0)