banner2

banner1

banner22

Mektup ulaşırsa…

Adapazarı'nda yaşayan ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Betül Yasan, Sakarya Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) olan sevgisini anlatmak için yazdığı mektubu gönderdi.

Adapazarı 29.07.2018, 15:02
Mektup ulaşırsa…
banner48

Sakarya'da yaşayan ortaokul öğrencisi Betül Yasan, AFAD'a olan sevgisini yazdığı mektupla ifade etti.

İÇİMDEKİ AFAD SEVGİSİYLE YAZDIM

Ortaokul öğrencisi mektubu afet ekibini insanların canını kurtardığı için çok sevdiğini ve bu mektubu içindeki sevinçle yazdığını belirterek, "Milyonlarca insanın hayatını kurtarınız. Ben 5. sınıf ortaokuluna gideceğim. Bu mektubu sadece sizlere yazıyorum. Tatilden sonra 5. sınıfa geçeceğim. Ailemle sizlere sonsuz saygılarımız var. Benim adım Betül Yasan. Ben bu mektubu zorla yazmadım sadece içimdeki AFAD duygularıyla sevinciyle yazdım. Eğer mektup ulaşırsa ekibinizdeki kişilerin adlarını ve resimlerini varsa yollayın lütfen. Ekibinizin ailelerine selamlarımı söyleyin" ifadelerine yer verdi.

YASAN’I ZİYARET ETTİ

Yasan, kendi el yazısıyla yazdığı mektubu yaşadığı yerde postaneye vererek AFAD'ın Sakarya Müdürlüğü'ne gönderdi. Müdürlüğe ulaşan mektup görevliler tarafından AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş'a götürüldü. Mektubu okuyup duygulanan Kaşkaş, küçük kızın adresine ulaşarak evine gitti. AFAD hayranı kızı evinde ziyaret eden Kaşkaş, ailesiyle de sohbet etti.

Küçük kızla fotoğraf çektiren AFAD ekibi, hediye de verdikten sonra evden ayrıldı.

Yorumlar (0)