banner2

banner1

banner22

Marketinin deposuna atölye kurdu

Adapazarı’nda market işleten Kemal Demiroğlu, merak ettiği filografi sanatını öğrenmesinin ardından marketinin arka bölümüne atölye yaptı. Demiroğlu marketi işletirken müşterilerinin olmadığı sıralarda ise atölyesinde filografi sanatı ile uğraşıyor.

Adapazarı 08.05.2021, 13:06 Editör: Aysima Kortak
banner48

Adapazarı İlçesine Orta Mahalle’de 2006 yılında market açarak işletmeye başlayan 45 yaşındaki Kemal Demiroğlu, 2012 yılında filografi sanatı ile yapılmış tabloları görünce filografiye merak saldı. Kursa giderek filografi sanatını öğrenen Demiroğlu marketinin arka kısmında bulunan depoyu atölyeye çevirdi. Müşterilerinin olmadığı vakitlerde atölyede filografi ile uğraşarak tablo yapan Demiroğlu, bu sanat ile stresten uzaklaşarak daha keyifli vakit geçirdiğini söyledi. Ayrıca yapmış olduğu tablolardan bir gelir beklemediğini ifade eden Demiroğlu, insanlara ise stresten uzak kalmaları için bir sanat dalıyla uğraşması gerektiğini belirtti.

VİDEOLAR İLE BİLMEYENLERE BİLGİ VERİYOR

2006 yılında açtığı marketinin arka bölümüne 2012 yılında atölye inşa ederek filografi sanatı icra etmeye başlayan Kemal Demiroğlu, “2012 senesiydi, bir şeylerin eksikliğini hissediyordum. Tesadüf eseri bu tabloları gördüm ve nasıl yapıldığını merak ettim. Yapabilir miyim diye düşündüm. Daha sonra ise belediyenin açmış olduğu kursa katıldım. Kurstan sonra da yapabildiğimin farkına vardım ve devam ettirdim.  Burayı atölye gibi kendim için hazırladım. Filografi yaptığım ortam iyi olsun, güzel olsun, bir şekilde tablolarımı yapayım düşüncesiyle yaptım. Bu atölye, filografi yaparken aynı zamanda dinlenip stres atmak amacıyla yaptığım bir yer. Filografi pek tanınan bir sanat dalı değil. Öncelikli olarak biz bu sanatın tanıtımını yapıyoruz. Hatta bu konu ile ilgili bir Youtube kanalım var. Kanalımda çeşitli içerikler üreterek bu işi bilmeyen arkadaşlara nasıl yapıldığı konusunda bilgiler veriyorum. İlk başta çevremdekilere çok farklı geldi ama onlar gördükçe ve tanıdıkça olumlu tepiler almaya başladım. Hatta insanlarda çok merak uyandırdı. Güzel tepkiler aldım” şeklinde konuştu.

“STRES GİDEREBİLMEK İÇİN BİR SANAT DALI İLE UĞRAŞILMALI”

Pandemi sürecinde insanların daha stresli olduğuna dikkat çeken Demiroğlu, “Şuanda pandemi dönemindeyiz. Bu dönemde insanlar ister istemez stres oluyor. İşte bu stres de giderebilmek için bir sanat dalı ile ilgilenilebilir. Bu sanat dalı da filografi olabilir. Benim filografiden maddi bir beklentim yok. Benim bir dükkanım var zaten. Dükkanımda arta kalan zamanlarda filografi ile uğraşıyorum. Satışını da isteyen arkadaşlara cüzi miktarlarda satışını gerçekleştiriyorum. Filografiyi devamlı yapmak istiyorum. Masrafını karşılaması benim için yeterli” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)