banner2

banner1

banner22

Mahide Nine Mehmetçiklere atkı ördü

Adapazarı Orta Mahalle’de ikamet eden 92 yaşındaki Mahide Uyanık, kendi elleriyle ördüğü atkıları Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki askerlerimize ulaştırılması istemesi üzerine Şırnak İl Jandarma Komutanlığınca teslim edildi.

Adapazarı 19.02.2021, 11:12 Editör: Aysima Kortak
banner48

Adapazarı Orta Mahalle’de ikamet eden 92 yaşındaki Mahide Uyanık kendi elleriyle atkı ördü. Ördüğü atkıları Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde askerlik yapan Erbaş ve Erlere ulaştırılmasını istedi.

ATKILAR YERİNE ULAŞTI

Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu atkılar Şırnak’taki askerlerimize teslim edildi. Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Mahide Uyanık'a teşekkür ziyareti yapılırken atkıların teslim edilirken video çekimleri izlettirildi. Mahide Uyanık’a Türk Bayrağı ile çerçevelendirilen üç adet resim hediye olarak takdim edildi.

SİZ BU VATANIN EN KIYMETLİLERİSİNİZ

Atkıları gönderirken askerlere mektup da yazan Mahide Uyanık, “Peygamber ocağının çok kıymetli Mehmetçikleri, Ben 92 yaşındaki Mahide nineniz sizlere dua ile muhabbetimle o kıymetli boyunlarınıza üşümesinler diye boyunluk ördüm. Mehmetçiklerim siz bu vatanın en kıymetlilerisiniz. Sizlerin sayesinde bu güzel vatanda huzurla oturuyoruz. Allah sizleri her türlü şerlerden muhafaza eylesin. Benim babam seferberlik ilan edildiği zaman 16 yaşında asker alınıyor. 12 yıl önce Medine’de mukaddes beldede askerlik yapmış bir babanın kızıyım. Çok kıymeti yavrularım hepinizi muhabbetle kucaklıyor Allah’a emanet ediyorum” diye yazdı.


Yorumlar (0)