banner2

banner1

banner22

‘LÖSEV ailesinin halkasıyız’

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Birimi ve Dijital Yönetim Biriminin rehberliğinde LÖSEV iş birliği ile yürütülen proje öğrenmen ve öğrencileri aynı çatı altında toplamayı başardı.

Adapazarı 26.03.2021, 11:26 Editör: Gizem Demirsoy
‘LÖSEV ailesinin halkasıyız’
banner48

LÖSEV İNCİLERİ PROJESİ

LÖSEV’ in kurulduğu günden bu yana lösemili çocukların ve ailelerin yanında olmak, çocukları ve aileleri kanser mücadelesi savaşında yalnız bırakmamak adına çıkılan yolda öğrencilere online olarak sağlıklı beslenme ve kanser konulu seminerlerin sunulmasıyla okul öncesi kurumlarda öğretmen ve öğrenciler bir araya gelmekte. Önlem amaçlı olarak doktora gitme oranlarının düştüğü salgın sürecinde, kanser tedavisinde erken tanının çok önemli olduğu bilincinden yola çıkılarak veli, öğretmen ve öğrencilerle sağlıklı beslenme ve kanser konulu seminerlerin aynı yaş gruplarını tek oturumda birleştiren online seminer gerçekleştirilmekte. Proje kapsamında yer alan “Şeker Anaokulu, Camili Şehit Yaşar Atay Anaokulu ve Ozanlar Anaokulu” ndaki okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılım sağladığı, anaokulları ile 25 Şubat 2021 tarihinde başlayan etkinliklerin, yapılan planlamalar doğrultusunda dönem sonuna kadar okulların çeşitli kademelerinde devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

“MUTLULUKLARIN HALKASI OLDUĞUMUZ İÇİN GURURLUYUZ”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Çevrim içi ortamlarda öğrencilerle buluşarak yaş gruplarına göre bilgilendirme yapılmasını hedefleyen projenin içinde bulunulan salgın sürecinde kanser tedavisi gören çocukların unutulmadığını, çocukların doğru şekilde beslenmeleri ve hayatlarını devam ettirme süreçlerinde bu durumu uygulama durumlarıyla ilgili bilgilendirmenin en güzel şekilde sunulduğunu, belirtti. Bakırtaş; Proje yürütücülerinden LÖSEV’ e, proje kapsamındaki “Şeker Anaokulu, Camili Şehit Yaşar Atay Anaokulu ve Ozanlar Anaokulu” nun idari kadrosuna, öğretmenlerine ve öğrencilerine katılımları ve fedakarlıkları için teşekkür etti ve “Küçük bir dokunuşla küçücük yüreklerde oluşan büyük mutlulukların halkası olduğumuz için gururluyuz.” dedi.

Yorumlar (0)