banner2

banner1

banner22

Kurtuluş Sergisi açıldı

Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100’üncü yılı nedeniyle Adapazarı Belediyesi önünde düzenlenen Kurtuluş Sergisi, kurdele kesimiyle açıldı.

Adapazarı 21.06.2021, 15:04 Editör: Aysima Kortak
Kurtuluş Sergisi açıldı
banner48

Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100’üncü yılı şehirde coşkuyla kutlanıyor. Adapazarı Belediyesi önünde kurulan 100’üncü Yıl Kurtuluş Sergisi kurdele kesimiyle açıldı. Açılan sergiye vatandaşların yoğun ilgili olurken açılış programına Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Süleyman Acar, Vali yardımcısı ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

ERDOĞAN VE ATALAY'DAN MESAJ

Sergi açılışından önce Adapazarı'nın Kurtuluş 100. Yıldönümü vesilesiyle gönderilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın mesajları okundu.

BÜYÜK BİR AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM

Cumhurvaşkanı Erdoğan mesajında şu ifadelerde bulundu; "Yıldönümde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. Vatanı canlarından üstün tutan ve kahramanlıklarıyla tarih yazan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıkları sayesinde zafer elde edilmiştir. Böyle kutlu anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Sakarya'nın bu gurur gününü tekrar kutluyorum."

SAYGI VE RAHMETLE

Ardından Atalay ise; "Bu kutlu mücadelede emek veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

Yorumlar (0)