banner2

banner1

banner22

Kaçak yurda baskın

Adapazarı 21.10.2019, 14:31 Editör: Ebru Bulut
Kaçak yurda baskın
banner8

R. KAAN OKTAR / ÖZEL HABER
 
MAHALLELİ İHBAR ETTİ
Adapazarı İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bir yurda öğrencilerin dışında girip çıkanların olduğunu fark eden mahalle sakinleri, tabelası olmayan ancak hem internet sitelerinde ilanı bulunan hem de sosyal medya uygulamalarında reklamları bulunan yurdu polise şikayet etti. Şikayeti değerlendiren Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, öğrenci yurduna baskın yaptı. Yapılan baskında yurdun kaçak olduğu; Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adapazarı Belediyesinden ruhsat alamadığı ve bu sebeple kaçak olarak çalıştırıldığı öğrenildi.
 
“BÖYLE ŞEYLER İSTEMİYORUZ”
Haberlisin.com’a özel olarak konuşan vatandaşlar, “Biz burayı yurt sandık, yani öğrenciler geliyor gidiyordu. Sonra bir baktık garip garip birileri girip çıkıyor. Tabela yok, sağda solda ilanları var ama ismi yok yerin. Polisi aradık, geldiler sağ olsunlar. Burada ne yapıldığını bilmiyoruz, burası Adapazarı’nın en eki mahallelerinden, ilk yerleşim yerlerinden. İnsanların çoğu birbirini tanıyor burada. Böyle şeyler olmasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
RUHSAT GEREKTİĞİNİ BİLMİYORMUŞ!
Öte yandan Adapazarı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri aynı binaya inceleme yapmak üzere ekip gönderdi. Yapılan incelemede 25 öğrencinin kaldığı tespit edilen kaçak yurda, ‘Ruhsatsız yurt işletmeciliği’ yaptığı gerekçesiyle işlem yapılarak ceza-i işlem uygulanması için Adapazarı Kaymakamlığına bağlı komisyona sevk edildi. Ruhsatsız yurt işletmecisinin ise kendisinin yurdu Ocak’ta devraldığını ve ruhsat alması gerektiğini bilmediğini söylediği iddia edildi.
Adapazarı Belediyesi ekipleri de ne milli eğitimden ne de belediyeden ruhsat almayan işletme hakkında tutanak tuttu.

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı