banner2

banner1

banner22

İzolasyon önemli

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 2 hafta önce karantinaya alınan Mete Sokak sakinleri artık özgür. Karantinanın kalkmasının ardından sokak sakinleri haberlisin.com’a açıklamalarda bulundu.

Adapazarı 17.04.2020, 12:45
banner48

Koronavirüs ile mücadele kapsamında şehirde ilk karantina uygulanan yer Adapazarı ilçesi Şeker Mahallesi’nde Mete Sokak olmuştu. 64 ailenin yaşadığı sokakta ki akraba ve komşuluk bağı nedeniyle ziyaret trafiğini ve yayılımı önlemek için alınan karar iki gün gecikmeli olarak bugün 12.30 sularında sona erdi. Karantinanın sona ermesiyle birlikte bölgeye giden Haberlisin.com Haber Müdürü R.Kaan Oktar, sokak sakinleriyle konuştu.

“YİNE EVİMİZDE KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kimsenin bilerek ve isteyerek koronavirüsü yaymak istemeyeceğini ifade eden sokak sakinleri “Mesele gereksiz söylentilere neden oldu. Yayılımın önlenmesi için karantina kararı alındı ve 62 ailenin yaşadığı sokak izole edildi. Öyle abartıldığı kadar insanın testi pozitif falan çıkmadı. Bir komşumuzu kaybettik. Süreç tamamlandı, testlerimiz yapıldı. Şimdi karantina sona ekrdi diye sokaklara fırlamayacağız. Yine izole olacağız. Yine evimizde kalmaya devam edeceğiz. Sadece resmi görevliler sokak başlarında nöbet tutmayacak” dediler.

Yorumlar (0)