banner2

banner1

banner22

Herkes yüzmeyi öğrenecek

Adapazarı Belediyesinin düzenlediği "24 Saat Yüzen Şehir" etkinliği kapsamında Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu 24 saat ücretsiz kullanılabilecek.

Adapazarı 11.05.2018, 17:00
Herkes yüzmeyi öğrenecek
banner48

Şehirde sporu ve yüzmeyi teşvik etmek, boğulma vakalarını azaltmak amacıyla Sakarya Olimpik Yüzme havuzunda etkinlik başladı. Erkekler, yarın saat 14.00'e kadar yüzme havuzunu ücretsiz kullanabilecek.

6 BİN KİŞİ YÜZMEYİ ÖĞRENDİ

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2013 yılından halka Sakarya Olimpik Yüzme Havuzunda yüzme kursları verdiklerini söyledi. Belediye olarak kursiyerlerin bütün ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Dişli, "Yaklaşık 6 bin kişiye yüzme kursu verdik. Bu şehirde hem boğulma olaylarının düşmesine vesile olmaya başladı hem de yüzme yarışlarına katılım oranlarını çok ciddi anlamda arttırdı. Önümüzdeki yıllarda ben inanıyorum ki bu şehirden dünyada yüzmede şampiyonlar çıkaracağız Allah'ın izniyle." diye konuştu.

24 SAAT AÇIK

Dişli, Sakarya Üniversitesi Yüzme Uzmanlık öğrencileri ve hocaları tarafından "24 saat Yüzen Şehir" etkinliği teklifinin yapıldığını aktararak, "Yüzebilirken Yüz', '7'den 70'e Hep Beraber Havuza' diye bir kampanya yapalım dediler. Hiç aralık vermeden burada arkadaşlarımız 1 saat yüzmek suretiyle yarın saat 14.00'a kadar devam edecekler. Yani bunun anlamı şu, '24 saat Yüzen Şehir', 'Yüzebilirken Yüz', '7'den 70'e yüzmeye davet ediyoruz' diye. Sporun her dalı çok önemlidir ama yüzme ile ilgili bu şehri şaha kaldırmak üzere böyle bir projeyi uyguluyoruz, hayırlı olsun." diye konuştu.

Yorumlar (0)