banner2

banner1

banner22

Eşsiz doğanın tadını çıkarıyorlar

Poyrazlar Gölü, sokağa çıkma kısıtlamalarını evde geçirmek istemeyen birçok vatandaşın rotası oldu. Vatandaşlar hafta sonunu Poyrazlar Gölü’nün yanında bulunan bir kamp alanına gelerek manzara eşliğinde eşsiz doğanın tadını çıkarıyor.

Adapazarı 06.02.2021, 09:25 Editör: Aysima Kortak
banner48

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararlar gereğince ülke genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarını evinde geçirmek istemeyen vatandaşlar, karavanları ile yola koyuldu. Hem İstabul’a yakın olması hem de eşsiz doğası ve kartpostallık manzaralarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Poyrazlar Gölü, karavan sahipleri tarafından çok ilgi gördü. 56 saatlik süren kısıtlamayı ailesiyle birlikte kamp alanında geçiren Mehmet Ali Batu, “Karavan kampındaki tek sıkıntımız Pazartesi işe gideceğiz fakat geri dönemiyoruz” dedi.

BU HOBİ GÜN GEÇTİKÇE DEĞER KAZANMAYA BAŞLADI

Sokağa çıkma kısıtlamasını Poyrazlar Gölü’nde geçirmek için İstanbul’dan eşi ve çocuğu ile birlikte Sakarya’ya gelen 35 yaşındaki Mehmet Ali Batu, “Bu hobi gün geçtikçe değer kazanmaya başladı. İnsanlar artık daha fazla doğada ve kendine özel alanlarda vakit geçiriyorlar. Bu nedenle burada hiç kimsenin müdahale etmediği, kendi özel eşyalarımızla kalabileceğimiz bir yerdeyiz. Tercih etme nedenimiz bu zaten. Buradaki tek sıkıntımız Pazartesi günü işe gideceğiz Fakat geri dönemiyoruz. Bu yüzden Pazartesi günü için izin kullandık. Pazartesiyi de tatilimize ekliyoruz. Çok keyifli bir hobi, eşimle evlendiğimizden beri kamp yapıyoruz. Şimdi kızımız olduğu için karavan edindik. Daha önceden çadır ile kamp yapıyorduk. Doğa ile iç içe olmak çok keyifli. Daha özel ve kendine ait eşyalarla bir yerlerde olmak, insanların bu dönemde daha çok tercih ettiği bir durum haline geldi. Bu turizme olan ilginin armasında pandeminin büyük etkisi oldu” şeklinde konuştu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE KARAVANA OLAN İHTİYAÇ DAHA DA ARTTI

Uzun yıllardır karavanı ile kamp yaptığını söyleyen 54 yaşındaki Alp Yalçıner, “Pandemi döneminde karavana olan ihtiyaç daha da arttı. Özellikle otellerdeki kısıtlamalar ve kalabalık noktalardan kaçma düşüncesi karavan tercihimizdeki en önemli etkenlerden birisi. Özellikle bu tip alanlarda hem doğa ile iç içe olmak hem de karavanda evimizin konforunda yaşayabilmek karavan tercihimizdeki diğer etken. Türkiye’de kamp noktalarının artması gerektiğini düşünüyorum. Karavanımız olduğu için bu durumu daha sıkı takip ediyoruz. Bundan 2 yıl öncesine göre çok artış var sayılarda. Biz bunu gittiğimiz yerlerde de görüyoruz. O yüzden böyle yerlere çok ihtiyaç var. Poyrazlar Gölü gibi eşsiz doğa ve manzaranın içerisinde böyle bir karavan kamp alanının kurulmuş olmasından çok mutluyum. İstanbul yakın olması burayı tercih etmemizdeki en önemli sebeplerden birisi. Bir de bu durum doğa ile birleştiğinde ve sokağa çıkma kısıtlamasının da eklenmesi ile vaktimizi burada geçiriyor olmamız çok güzel bir şey. Burada olmaktan mutluyuz. Karavan hayatı güzel bir hayat” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)