banner2

banner1

banner22

Esnaf tepkili

Dr. Nuri Bayar Caddesi'ndeki esnaf, Adapazarı İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı karardan dolayı yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Adapazarı 14.04.2020, 16:07
Esnaf tepkili
banner48

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Adapazarı İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun Adapazarı merkezindeki vatandaşların yoğun olduğu cadde ve sokaklardaki iş yerleri çalışma saatleri ve hijyen tedbirleri ile ilgili yeni kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Bu kararlardan dolayı Dr. Nuri Bayar Caddesi'ndeki) esnaf, alınan kararla ilgili sokağın 14 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında kapalı olmasından dolayı sıkıntılarını dile getirdi.

BU KARARLAR TÜM ESNAFA UYGULANMALI

Sıkıntılarını dile getiren esnaf; “Bir aç bir kapa deniliyor biz de ne yapacağımızı şaşırdık. Madem karar alıyorsunuz, bunu tüm esnafa uygulayın. Ve buraya giriş çıkışı kapatın kimse girmesin. Bizde evimizde oturalım. Biz esnafların dükkânı kapandı, ama vatandaş yine geçiyor. Ne önemi kaldı? Biz günlük kazanıp ev ihtiyaçlarını karşılayan ufak esnafız, bizim dükkânlarımızı kapatılıp, büyük esnaflar açık bırakılıyor. Katlı Pazar yeri içiçe oraya kimse bir şey demiyor. Araç trafiğine kapalı, vatandaşların yoğun geçtiği yerler gerekçesiyle ihale bize patlıyor. Ne olacak bizim halimiz. Karara saygılıyız ama bu kararlar tüm esnafa uygulanmalı ve bu sokaklara kimse sokulmamalı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)