banner2

banner1

banner22

Dünya Çocuk Hakları Gününde keyifli etkinlik

KADEM Sakarya Temsilciliği Genç Kadem ekibi ve Adapazarı Belediyesi işbirliğinde Orhan Gazi Kültür merkezinde çocuklara müzikli masal anlatımı etkinliği yapıldı. Müzikli masallar anlatan Zeynep Betül Akyıldız ve enstrümantal grubu eşliğinde aileler çocuklarıyla birlikte hoş vakit geçirdi.

Adapazarı 22.11.2021, 11:45 Editör: Aysima Kortak
Dünya Çocuk Hakları Gününde keyifli etkinlik
banner48

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününün önemine değinilen programda KADEM Sakarya İl Temsilcisi Fatma Zehra Toçoğlu kısaca Sakarya ilinde yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Aile birliğinin güçlenmesi, kültürel değerlerin canlandırılmasına yönelik proje ve etkinlikler ürettiklerini ifade etti. Ailelerin çocukları ile birlikte sosyalleşmesi ve paylaşımlar yapmasının önemli kazanımlar olduğunu belirten Toçoğlu, çocuklarımızın bize verilen emanetler olduğunu ve onların haklarını korumanın biz yetişkinlerin sorumluluğunda olduğunu söyledi. Programın yapılmasında emeği geçen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya şükranlarını iletti.

ÇOCUK DOSTU ADAPAZARI

Programın düzenlenmesinde katkı sağlayan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’da Adapazarı Belediyesi’nin çocuklar için yapmış olduğu örnek çalışmalardan bahsetti. Her çocuğun sağlıklı çevre ve ortamda hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahip olduklarını ifade eden Işıksu, çocuk hakları projelerine yer verdiklerini ve çocuk dostu Adapazarı için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

banner84
Yorumlar (0)