banner2

banner1

banner22

Düğün salonunda yangın paniği

Adapazarı İlçesinde bulunan bir düğün salonunda çıkan yangında, yangını söndürmek isteyen işletme sahibinin oğlu dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Adapazarı 28.02.2021, 16:10 Editör: Aysima Kortak
banner48

Karakamış Mahallesi Prof. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı üzerinde bulunan bir düğün salonunun büro kısmında bulunan güvenlik kamerası kayıt ve izleme cihazında yaşanan kısa devre sonucu yangın çıktı. Yangını fark eden işletme sahibinin oğlu Eyüp Demir (20), çıkan yangına yangın tüpü ile müdahale etti. Çevresinden yardım isteyen Eyüp Demir’e yolun karşısında bulunan çiftlikte çalışan Semih Atıcı ve Mehmet Aktaş isimli komşuları yardım etti. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından yangın söndürülürken dumandan zehirlenen Eyüp Demir, olay yerine gelen 112 ekiplerince Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

“HEP BİRLİKTE SÖNDÜRDÜK”

Olay gören Mehmet Aktaş isimli komşu, “Yolun karşısında saman yapıyorduk, yangını fark etmiş Semih, hemen koşup geldik. İtfaiyeye de haber verdik, hep birlikte söndürdük. Güvenlik kamerasının ekranının olduğu yerden çıkmış yangın, yangın tüpü ve suyla söndürdük” ifadelerini kullanırken yangını söndürmeye çalışan Eyüp Demir’in yaklaşık yarım saat mücadele ettiğini belirten Semih Atıcı, “Yangını fark edince koştuk, şalterleri kapattık ama sönmedi. Eyüp yaklaşık yarım saat uğraşmış, dumandan etkilenmiş” dedi. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)