banner2

banner1

banner22

Dokumacı’dan Başkan Yüce’ye Unkapanı cevabı

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in Unkapanı Meydanı Projesi eleştirisi ardından dün Meclis toplantısında sert cevap veren Başkan Yüce’ye bu sefer bir cevap da İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Dokumacı’dan geldi.

Adapazarı 14.09.2021, 12:25 Editör: Ebru Bulut
Dokumacı’dan Başkan Yüce’ye Unkapanı cevabı
banner48

Dün yapılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, Unkapanı projesine ilişkin çıkan haberlere ilişkin sert bir açıklama yapan Yüce’ye, İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı’dan cevap geldi. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in sert açıklamaları sonrasında Başkan Yüce meclis kürsüsünden “projenin devam ettiğini ve milletin moralini bozmaya kimsenin hakkının olmadığı” söylemişti.

ZATEN 7 AY ÖNCE MORALLER BOZUKTU!

Dokumacı yaptığı açıklamada; sürekli sahada, vatandaşlarımızın yanında olan bizler, sayın Başkanın dünkü açıklamalarını ve feryatlarını hayretle izledik. Öyle ki 2021 Ocak ayı sonuna doğru, Unkapanı projesi bölgesindeki esnaflarımızdan şikayetler almaya başlamıştık. 12 Şubat 2021 yılında şuan gördüğünüz resimler ve o günkü haber arşivleri ile sabittir ki, yöneticilerimiz ile birlikte o bölgeyi ziyaret ettik. Bölge esnafı “2020 yılının 10’uncu ayında başlayan inşaatın, 6 ay içinde bitirileceği söylenmesine rağmen, o dönem neredeyse hiç hareket olmadığını ve özellikle inşaat için alınan önlemlerle, çevrilen demir parmaklıkların esnafın zaten zor durumdaki işini iyice bitirdiğini” dile getirmişlerdi. Bizim yaptığımız ziyarettin üzerinden yaklaşık 7 ay geçmiş ve halen bitmemiş bu projeyi haber yapan yazılı medyaya “milletin moralini bozmaya hakkınız yok ”diyerek meclis kürsüsünden gazete sallamak yerinde bir davranış olmamıştır. Basının ve muhalefetin haklı eleştirisine tahammül demokrasinin en büyük sonucudur. Sayın Başkan’a son olarak şunu söylemek isterim, o bölge esnafını bir gezerseniz, esnafın moralini daha net görürsün. Biz 7 ay önce gezdiğimizde moraller zaten sıfırdı, şu an ne halde gerçekten düşünmesi bile zor” dedi.

Yorumlar (0)