banner2

banner1

banner22

Daha nice zaferler bizim olsun

Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100’üncü yılı şehirde coşkuyla kutlanırken duygu ve düşüncelerini aktaran Sakarya halkı, 21 Haziran 1921 tarihinin bir gurur vesilesi olduğunu söyledi.

Adapazarı 21.06.2021, 11:53 Editör: Aysima Kortak
Daha nice zaferler bizim olsun
banner48

Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100’üncü yılı şehirde coşkuyla kutlanıyor. 100’üncü yılı hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Sakaryalılar bir gurur vesilesi olduğunu söyledi.

DAHA NİCE ZAFERLER BİZİM OLSUN

Mustafa Duman, “21 Haziran tarihinin şehrimiz için önemi çok büyük. Kurtuluş Savaşı yokluk içinde olan bir ülkenin birlik ve beraberlik içinde kazandığı destansı bir savaştır. Şanlı tarihimizle her zaman gurur duyuyoruz. Bize toprakları vatan olarak bırakan atalarımızı rahmetle anıyoruz. Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun. Daha nice zaferler bizim olsun” dedi.

TARİH YETERİNCE İYİ BİLİNMİYOR

Aydoğan Alas, “Bu topraklar kolay kazanılmadı. Gençlerimizin çoğu maalesef tarihi yeterince iyi bilmiyor. 21 Haziran gibi önemli günleri yeni nesillere daha iyi aktarabilmek için hafızalarımızı sürekli taze tutmalıyız. Bu şerefli zaferi bizleri kazandıran Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet borçluyuz. Ve bu tarz kurtuluş günlerinin coşku ile kutlanmasını istiyorum” dedi.

TÜYLER DİKEN DİKEN

Çağlar Çolak, “Atalarımızın kahramanlıklarını her okuduğumda tüylerim diken diken olur. Şehrimizin tarihini birçoğumuz iyi bilmiyoruz. Bazen de bu önemli günleri unutuyoruz. Kahramanların torunları olarak bize düşen milli mücadele ruhunu her zaman diri tutmaktır.  Bu özel günde bize bu vatanı emanet eden atalarımızı rahmetle analım” şeklinde konuştu.

GURUR VESİLESİ

Bahadır Erbay, “21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100’üncü yılı kutlu olsun. Bu zafer hepimiz için gurur vesilesidir.  Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize emanet eden tüm vatan kahramanlarından Allah razı olsun” diye belirtti. 

Haber // Alperen Durmuşkaya

Yorumlar (0)