banner2

banner1

banner22

Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'e ait Adapazarı’nda bulunan boş evine silahlı saldırı gerçekleşmesi sonucu Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi.

Adapazarı 08.12.2020, 20:56 Editör: Aysima Kortak
Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama
banner48

Adapazarı ilçesi Tekeler Mahallesi’nde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün evine pompalı tüfekle saldırı meydana geldi. S.A. isimli şahıs Üstün’ün evine birkaç el ateş etti. Meydana gelen saldırıda evin camlarının bir kısmının parçalandığı öğrenildi. Üstün ve ailesinin Ankara’da olduğu ve evin boş olduğu öğrenilirken, saldırgan S.A. ise olayın ardından kendini ihbar etti. Gözaltına alınan S.A.’nın çeşitli suçlardan sabıka kaydının bulduğu öğrenilirken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Ayhan Sefer Üstün’ün evinin kurşunlanmasıyla ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi. Yapılan açıklama şöyle;

“Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan, Ayhan Sefer Üstün’e ait boş ikamete, tüfek ile ateş edilmesi olayı ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Sakarya ili Adapazarı İlçesinde 08.12.2020 günü Ayhan Sefer Üstün’e ait boş eve, silahla ateş edildiği ihbarı üzerine derhal soruşturma başlatılmıştır. Eylemi gerçekleştirdiği değerlendirilen şüpheli S.A., olayda kullanılan av tüfeği ile gözaltına alınmıştır. Olay bütün yönleriyle ve hassasiyetle değerlendirilmekte olup, soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.”

Yorumlar (0)